Spojte se s námi


Ekonomika

Herní kryptoměny Decentraland, The SandBox, Enjin Coin a další výrazně zvýšily svoji hodnotu

Publikováno

dne

Kryptoměny v posledních letech výrazně rostly, ovšem nyní se boomu dočkaly i herní kryptoměny. Decentraland, The SandBox, Enjin Coin a další výrazně zvýšily svoji hodnotu poté, co Mark Zuckerberg přišel se svoji novou vizí metaverse.

Dá se říct, že je vše teprve na počátku a herní kryptoměny se nabízejí za několik málo dolarů. Ovšem nemusí tomu být tak dlouho a výše zmíněné herní tokeny se možná budou prodávat za stovky či tisíce dolarů. Za necelý měsíc mnoho z těchto tokenů zvýšilo svoji hodnotu o desetinásobek.

Výrazně tomu pomohl Facebook, lépe řečeno Mark Zuckerberg, který představil svoji novou vizi metaverse, která je brána za nástupce internetu 2.0.

To vše je spojené s virtuálním světem, kde v budoucnosti budou mít všichni svého vlastního avatara, budou vlastnit pozemky atd. Ostatně to všechno již probíhá.

Například v decentralizovaném virtuálním světě Decentraland, jehož pozemky jsou již rozprodány a přeprodávají se na tržišti, byly již investovány ohromné částky, aniž by byl svět spuštěn.

Tato mánie samozřejmě vyvolává spoustu otazníků, jelikož se může objevit něco mnohem přelomovějšího, což by v tomto vznikajícím světě nebylo vůbec nic zvláštního, a všichni investoři do pozemků v Decentralandu by pozvolna ztratili svoji investici.

Dále tu máme mnoho herních titulů fungující s Enjinem – War of Crypto, Crypto Fights, Bitcoin Hodler, ale žádný z nich ani zdaleka nedosahuje kvalit Fortnite a dalších velmi úspěšných her.

Samotný Enjin Coin však slaví podobně jako ostatní herní kryptoměny velký úspěch, otázkou však je, zda to bude ten vítězný token, či nikoliv. Jisté však je, že metaverse změní celý internet a nejspíš i celou ekonomiku.

Zdroj: CoinMarketCap, Decentraland, Enjin

Oblíbené