Spojte se s námi


Ekonomika

Google se rozhodl vstoupit do formule 1! Své síly spojil se stájí McLaren

Publikováno

dne

Závodní tým McLaren Racing potvrdil ve středu 16. března oficiálně potvrdil víceleté partnerství se společností Google, která se tak stala nedílnou součástí formule 1. Nová spolupráce se pak ihned projevila na zbarvení monopostu.

„Jsme naprosto potěšeni a hrdí na to, že můžeme přivítat společnost Google do naší rodiny McLarenu. Google je globálním lídrem v oblasti technologické a byl průkopníkem co do propojování lidí po celém světě. Díky integraci platforem, jakými jsou Android a Chrome, bude náš tým dostávat tu maximální podporu napříč různými oblastmi,“ řekl šéf týmu Zak Brown pro oficiální stránky McLarenu.

McLaren také potvrdil, že se má jednat o víceleté partnerství, které by obě stranám mělo přinést mnohé.

Tímto způsobem pak nová spolupráce promluvila do zbarvení vozů McLarenu, ve kterých budou v letošní sezóně jezdit Lando Norris a Daniel Ricciardo.

Zejména barevná kombinace kol je i na závodní dráze vskutku nepřehlédnutelná. Spolupráce s Googlem však bude kromě samotného vozu k vidění i na přilbách pilotů.

Partnerství pak samozřejmě McLarenu přinese to nejlepší z produktů společnosti Google, zejména zajistí špičkovou technologii a její bezproblémový chod.

Britská stáj z Wokingu také uvádí, že bude během sezóny využívat zařízení Android s podporou 5G a v neposlední řadě také prohlížeč Google Chrome, a to v plném rozsahu, napříč veškerými operacemi, které tým provádí během tréninků, kvalifikací či závodů.

„McLaren Racing představuje to nejlepší, co je možné vidět na závodní dráze napříč výkonem, inkluzí a udržitelností. A to jsou hodnoty, které sdílíme ve společnosti Google,“ řekl Nicholas Drake – šéf oddělení marketingu společnosti Google, a to rovněž v rozhovoru pro oficiální web McLarenu.

Zdroje: McLaren Racing, F1

Oblíbené