Spojte se s námi


Ekonomika

Forbes zveřejnil žebříček nejbohatších lidí světa, nejbohatším novou miliardářkou je vdova po zesnulém Petru Kellnerovi

Publikováno

dne

Jako již tradičně vydal americký magazín Forbes žebříček nejbohatších lidé světa. Na vrcholu se i nadále drží Elon Musk, novou nejbohatší miliardářkou se stala Češka Renáta Kellnerová, vdova po Petru Kellnerovi.

Americký magazín Forbes tradičně odhaduje jmění nejbohatších lidí světa a vkládá je do svého žebříčku. Jako měnu používá pro tyto účely dolar.

Nejbohatším mužem planety je Elon Musk, šéf Tesly a dalších firem, jenž má odhadované jmění ve výši 219 miliard dolarů, což je téměř 5 bilionů korun.

Za ním se nachází Jeff Bezos (171 miliard), Bernard Arnault s rodinou (158 miliard), Bill Gates (129 miliard) a elitní pětici uzavírá Warren Buffett (118 miliard).

Tento rok ovšem do žebříčku promluvila i osoba z České republiky, přesněji Renáta Kellnerová, vdova po Petru Kellnerovi, jenž se stala nejbohatší novou miliardářkou v žebříčku.

Nikoliv však pochopitelně nejbohatší miliardářkou světa, aby se nikdo nepomýlil. Nutno ale říci, že tomu tak dlouho nemusí být, jelikož stále probíhá dědické řízení.

Peníze poté s největší pravděpodobností budou rozděleny mezi ní a její 4 děti. Nyní je tedy Kellnerová s rodinou (16,6 miliard) nejbohatší z celé České republiky.

Druhá příčka patří Karlu Komárkovi (7,7 miliard), následují Radovan Vítek (5,8 miliard), Daniel Křetínský (5,4 miliard) a Andrej Babiš (4,4 miliard).

Zdroj: Forbes, CzechCrunch

Oblíbené