Spojte se s námi


Novinky

Floridu sužuje hurikán Ian, vyžádat si měl již stovky životů

Publikováno

dne

Americkou Floridu sužuje hurikán Ian, který za sebou nechal spoušť v podobě stovek životů, masivní povodně a poničené či zcela zničené domy. Dle prezidenta Spojených států Bidena je možné, že se tento hurikán stane v rámci země nejsmrtelnějším v historii.

Spojené státy americké jsou známé svými hurikány, ovšem velikost Iana byla vskutku masivní. Dle guvernéra Floridy, kde hurikán působil, šlo o tak významnou spoušť, že záplavy měly být nejhorší za posledních 500 let.

Ian za sebou nechal poškozenou infrastrukturu, poničené či zcela zničené domy, ale také ukončil několik životů. Dle posledních informací by dokonce mělo jít o stovky.

„Nemám potvrzená čísla, ale vím určitě, že počet úmrtí je ve stovkách. Máme tisíce lidí, kteří čekají na záchranu,“ řekl stanici ABC šerif okresu Lee Carmine Marceno.

V tomto okresu leží dnes již zdevastovaná města Fort Myers a Cape Coral. Evakuováno bylo okolo 2,5 milionů osob, nyní se pátrá po tisících nezvěstných.

„Mohl by to být nejsmrtelnější hurikán v historii Floridy. Čísla jsou zatím nejasná, ale slyšíme první zprávy o tom, že může jít o značné ztráty na životech,“ řek prezident USA Joe Biden.

Oblast se potýká i s masivním výpadkem elektrického proudu. Nyní bez něj na Floridě musí fungovat takřka tři miliony osob.

Zdroj: ABC, Novinky

Oblíbené