Spojte se s námi


Filmy a seriály

Filmy v roce 2024: K vidění bude mnoho trháků. Můžeme se těšit na Deadpool 3, pokračování Duny nebo Gladiátor 2

Třetí díl Deadpoola, pokračování Duny nebo Gladiátor 2. Letos se dočkáme řady nových trháků, na které se fanoušci světové kinematografie už jistě nemohou dočkat. Jaké filmy v roce 2024 patří mezi ty nejočekávanější?

Publikováno

dne

Třetí díl Deadpoola, pokračování Duny nebo Gladiátor 2. Letos se dočkáme řady nových trháků, na které se fanoušci světové kinematografie už jistě nemohou dočkat. Jaké filmy v roce 2024 patří mezi ty nejočekávanější?

Začátek roku

Rok 2024 odstartoval snímek Ferrari. Premiéru měl tento velkolepý příběh o bývalém závodníkovi, jenž se svou rodinou stál u zrodu legendární automobilové značky už 4. ledna. Příznivci bojových sportů se pak 25. ledna mohou těšit na uvedení dokumentárního filmu Karlos.

Ten pochopitelně mapuje životní cestu slavného bojovníka Karlose Vémoly, který se ze sokolské tělocvičny vypracoval až na prvního Čecha, který se kdy dostal do UFC. Několik zajímavých filmů pak přinese i únor.

Hned 1. února si svou premiéru odbyde film s názvem Premiantka. V napínavém dramatu sehraje hlavní roli Martin Freeman, který ztvární postavu učitele tvůrčího psaní Jonathana Millera. Ten ve filmu objeví velice nadanou dívku Cairu, kterou rovněž v hlavní roli ztvární Jenna Ortega.

Miller své studentce, aby si byl jistý jejími schopnostmi, zadá úkol – napsat krátkou povídku. Caira se přitom musí řídit předem stanovenými podmínkami, i tak však svému učiteli předá práci, která mu naprosto změní kariéru i život.

Rovněž 1. února bude mít premiéru film Jeden život. V něm Anthony Hopkins jako britský makléř sir Nicholas Winston před druhou světovou válkou zachrání 669 převážně židovských dětí z nacisty okupovaného Československa.

Mezi nejočekávanější filmy v roce 2024 patří nepochybně také životopis „Bob Marley: One Love“, mapující životní příběh slavného reggae zpěváka. Premiéru tohoto snímku uvidíme 15. února.

Zřejmě tu největší bombu však přinese konec února. 29. února se totiž můžeme těšit na pokračování Duny (oficiálním názvem Duna: část druhá), kde se Paul Atreides připojuje k Fremenům a začíná plánovat pomstu vůči těm, kteří způsobili zkázu jeho rodu. Musí ovšem volit mezi životní láskou a osudem celého vesmíru.

Filmy v roce 2024 – jaro

Také na jaře, respektive i krátce před jeho začátkem, se dočkáme několika nových skvělých filmů. Už 1. března uvede Netflix adaptaci české knihy Kosmonaut z Čech od spisovatele Jaroslava Kalfaře. Film sleduje kosmonauta Jakuba Procházku na daleké cestě k Venuši, v rámci které objevuje různé záhady vesmíru.

Především děti se pak 7. března mohou těšit na premiéru čtvrtého dílu Kung Fu Pandy. 28. března vyjde také Gump – jsme dvojka, kde pes Gump začne svou novou cestu přesně tam, kde skončila jeho předchozí. Na rozdíl od spíše smutnějšího prvního filmu se v druhém díle diváci dočkají i několika opravdu vtipných scén.

Duben pak přinese dlouho očekávané pokračování Godzilly (Godzilla x Kong: Nové impérium), které vyjde 11. dubna. Film pochopitelně dějově naváže na Godzilla vs. Kong z roku 2021. Na konci čtvrtého měsíce roku 2024 pak vyjde i nový akční film britského režiséra Alexe Garlanda Občanská válka. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy se 19 států oddělilo od zbytku unie (USA).

Garland v minulosti režíroval sci-fi kousky jako Ex Machina nebo Annihilation. Květen poté přinese další dvě známé značky – Království Planeta Opic (23. května) a Furiosa: Sága Šíleného Maxe (23. května). Co se Planety Opic týče, děj se odehrává několik generací po éře lidoopa Cézara, kdy opice opět převezmou vládu nad naší planetou a lidé musí přežívat v úkrytech.

V druhém jmenovaném titulu obsadí hlavní roli velice známý herec Chris Hemsworth. Jedná se o samostatný příběh bojovnice a rebelky Furiosy, jak už z názvu vyplývá. Před začátkem léta se pak dočkáme pokračování Mizerů (13. června) nebo animované pohádky V hlavě 2 – datum premiéry je rovněž stanoveno na 13. června.

Pořádně nabité léto

Už na začátku letních prázdnin se především děti mohou vyhlížet další díl Lvího krále, s oficiálním názvem Mufasa: The Lion King. V tomto snímku, jehož premiéru v kinech uvidíme 4. července, vyřešíme záhadu toho, proč Scar tak moc nenáviděl právě moudrého Mufasu.

25. července pak kina v České republice uvedou pokračování titulu, který asi není třeba blíže představovat. Ano, řeč je o třetím Deadpoolovi. V něm se známý marvelovský hrdina, jehož roli opět ztvární Ryan Reynolds, setká s Wolverinem hraným Hughem Jackmanem.

Tím však bohaté léto ani zdaleka nekončí. 8. srpna spatří světlo světa titul Borderlands, tedy adaptace na velmi známou počítačovou hru. A jak taky jinak, tato sci-fi akční komedie pojednává o vyhnané outsiderce Lilith, která se vrací na svou domovskou planetu Pandoru. Tam povede tým, jehož hlavním úkolem bude najít ztracenou dívku, která může rozhodnout o osudu celého světa.

Patnáctý srpen přinese dva další skvělé filmy. Zejména fanoušky české kinematografie potěší snímek zvaný Vlny, který zrežíruje Jiří Mádl. A jak už informuje server Aktuálně.cz, film vypráví skutečný příběh korespondentů Československého rozhlasu, kteří se koncem 60. let minulého století rozhodli přinášet nezávislé zpravodajství. Dva bratři se za pražského jara musí rozhodnout, co je pro ně opravdu důležité.

Ve stejný den se dočkáme také pokračování slavné sci-fi série Alien s titulem „Romulus“, přičemž dějově tento snímek naváže na dva své předchůdce – Prometheus z roku 2012 a Alien: Covenant z roku 2017.

Na konci srpna, konkrétně 29., vyjde Lovec Kraven založený na komiksové sérii od Marvelu. Hrdinu, který byl původně konkurentem Spider-Mana ztvární Aaron Taylor-Johnson, tedy držitel Zlatého glóbu za herecký výkon ve filmu Noční zvířata.

Filmy v roce 2024 – podzim a konec roku

Velké bomby očekávejme i na podzim a konec roku 2024. 3. října se v kinech dočkáme premiéry nového Jokera (Joker: Folie à Deux), kterého opět zahraje Joaquin Phoenix. Po jeho boku uvidíme jedno další velmi známé jméno, ve filmu se objeví Lady Gaga.

7. listopadu přijde do kin Venom 3. Otázkou je, jestli se v novém filmu objeví i Peter Parker alias Spider-Man ztvárněný Tomem Hollandem. Tom Hardy v jednom z rozhovorů před časem naznačil, že se autoři touto myšlenkou zabývali. Přece jen, odkaz na Spider-Mana jsme viděli ve scéně po titulcích snímku Venom: Let There Be Carnage.

V tentýž den vyjde premiéra remake Pyšné princezny, přičemž v tomto případě půjde o osmdesátiminutový animovaný film. 21. listopad je zase spjat s premiérou Gladiatora 2, načež i v tomhle případě se jedná o jeden z nejočekávanějších filmů roku 2024. Děj se odehrává dvacet let po událostech Gladiatora z roku 2000, hrát v něm už ale nebude Russell Crowe. Hlavních rolí se ujmou Paul Mescal, Denzel Washington a Pedro Pascal.

Kromě animované Pyšné princezny se diváci 28. listopadu mohou těšit na nové zpracování pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký, jejímž autorem je Karel Jaromír Erben. No a na závěr konečně jedna další velmi očekávaná bomba, kterou je nový Pán prstenů.

Film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim bude mít českou premiéru 12. prosince a má se odehrávat zhruba 200 let před událostmi z Pána prstenů. Snímek bude vyprávět o nejslavnějším králi Rohanu zvaném Helm Kladivo.

Zdroj: Kinobox, ČSFD, Moviezone

Oblíbené