Spojte se s námi


Novinky

Fiala se setkal se Zemanem, prezident má problém s jedním z kandidátů na ministra

Publikováno

dne

Petr Fiala, lídr vítězné koalice a budoucí premiér, se ve středu setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Stalo se tomu tak poprvé od voleb, které proběhly v říjnu. Fiala po setkání potvrdil složení kabinetu, ačkoliv měl prezident problém s jedním z kandidátů, jehož jméno budoucí premiér nezveřejnil.

Petr Fiala se ve středu setkal s prezidentem Milošem Zemanem v Ústřední vojenské nemocnici. Debatovali spolu o složení nového kabinetu.

Po schůzce tohoto složení Fiala potvrdil, a to i přes to, že měl Zeman výtku ohledně jednoho jména. Budoucí premiér nicméně jméno nezveřejnil a Zemanovi nevyhověl.

„Pan prezident mi sdělil výhrady k jednomu jménu, ale domluvili jsme se, že ho teď nebudu sdělovat, protože ještě budou probíhat jednání všech kandidátů s prezidentem,” řekl Fiala novinářům.

Zároveň dodal, že všechna jména jsou správná a seznam je kvalitní. Spekuluje se ovšem o tom, že Zemanovi vadí Pirát Jan Lipavský, který by se měl stát ministrem zahraničí.

Fiala by měl být jmenován premiérem 26. listopadu v Lánech, poté se má prezident setkat s kandidáty. Do té doby by již měl být Zeman propuštěn z nemocnice.

Zdroj: Novinky

Oblíbené