Spojte se s námi


Celebrity

Fanoušci Harryho Pottera truchlí. Zemřel představitel Albuse Brumbála

Celý svět zasáhla smutná zpráva o úmrtí herce Michaela Gambona. Do srdce nás všech se nesmazatelně zapsal rolí Albuse Brumbála. Pojďme společně zavzpomínat na tohoto nadaného a oblíbeného herce.

Publikováno

dne

Celý svět zasáhla smutná zpráva o úmrtí herce Michaela Gambona. Do srdce nás všech se nesmazatelně zapsal rolí Albuse Brumbála. Pojďme společně zavzpomínat na tohoto nadaného a oblíbeného herce.

Michael Gambon se narodil 19. října 1940 v Irsku. S hereckou kariérou začal koketovat již v roce 1963, kdy se objevil v Dublinském divadle. Mezi jeho slavné divadelní role patří hlavní role ve slavných Shakespearovských hrách.

Pro fanoušky zůstane Gambon navždy ředitelem Bradavic

Z divadelních prken se následně přesunul do filmového světa. Objevil se nejenom v řadě filmů, ale i seriálů. Celý svět na něj ale s láskou vzpomíná jako na představitele ředitele Bradavic z filmové série o mladém čaroději.

V roli Albuse Brumbála jsme mohli Michaela Gambona vidět od třetího dílu (Harry Potter a vězeň z Azkabanu). Přičemž scéna, ve které profesor umře, se řadí k těm vůbec nejemotivnějším v celé sérii.

Na společně strávené chvíle s představitelem Brumbála rád vzpomíná také představitel Draca Malfoye Tom Felton. V knize S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje, se o zážitcích s Gambonem zmiňuje Felton hned několikrát.

O tom, že byl Michael Gambon nadaným hercem, vypovídá řada cen, jež během své kariéry získal. Herecké povolání pověsil na hřebík v roce 2019, kdy se naposledy objevil na filmovém plátně. Konkrétně tedy ve filmech Judy a Cordelia. Od té doby si užíval zaslouženého odpočinku.

Nesmíme zapomenout ani na významnou událost, která tohoto britsko-irského herce během života potkala. V roce 1998 byl královnou Alžbětou II. povýšen do šlechtického stavu. Správně bychom tedy měli na Gambona vzpomínat jako na sira Gambona.

Milovník rychlých aut

Patříte-li k fanouškům pořadu Top Gear, možná si vzpomenete, že byla podle něj pojmenovaná jedna ze zatáček na trase, kterou tradičně projížděli slavné osobnosti. Při své jízdě na mokré vozovce ji totiž herec, který byl milovníkem aut, projel se sešlápnutým plynovým pedálem nadoraz a málem dostal hodiny.

Smutná zpráva o hercově úmrtí obletěla svět

Zpráva o smrti talentovaného a nezapomenutelného herce zasáhla 28. září 2023 celý svět. O jeho skonu informoval deník The Guardian. Ve věku 82 let zemřel v nemocnici po prodělaném zápalu plic. Po tomto prohlášení požádala rodina o soukromí.

Sir Michael Gambon se tak bohužel připojil ke svým hereckým kolegům z filmové série o mladém čaroději, kteří již nejsou mezi námi. Jmenovitě se tedy jedná o Alana Rickmana (představitele Severuse Snapea) a Robbieho Coltraneho (představitele Rubeuse Hagrida).

Zdroje: TheGuardian, Topgear, Aktualne, iRozhlas, Novinky

Oblíbené