Spojte se s námi


Novinky

Evropa si rozděluje Rusko. Po českém Královci se z velkého úlovku radují Finové

Publikováno

dne

Ruští teroristé už od února útočí na území Ukrajiny. A že si anektovalo i konkrétní území kvůli výsledkům uspořádaných referend, na to mimo zemi zodpovědnou za válečné zločiny nikdo nepřistupuje. Namísto toho se začalo na sociálních sítích rozmáhat vtipkování o tom, jak si Evropa rozděluje Rusko.

Bylo toho všude plno. Kdosi ze sousedního Polska přišel na sociálních sítích s geniálním nápadem. Anektovat autonomní Kaliningradskou oblast a rozdělit si ji s Českou republikou. Z vtipu se stal hit.

Zisk Kaliningradu, přejmenovaného na Královec, se chytili i čeští politici, kteří vtip nekazili. Naopak. Ještě více jej přiživovali. A svět si toho všímal. Z nenápadného vtípku se stal virál, kterého si všimlo i Rusko.

Rusové „nečekaně“ humor nepochopili a začali vyhrožovat. Marně. O počasí na Královci totiž informovala i média jako Česká televize či Nova. Jen kdyby si chtěl náhodou někdo vyrazit k Baltu.

Nyní se podobný „nešvar“ rozmohl ve Finsku. Seveřané si na základě smyšleného referenda podvolili ruský Petrohrad, který ostatně také dostal své nové jméno. Jmenuje se Sankt Sannasburg a jméno nese podle finské premiéry Sanny Marinové.

Finskem anektovaná oblast však má oproti Královci ještě co dohánět. Zatímco u nás už jsou informace o hromadné dopravě, turistických cílech či vojenském námořnictvu, ve Finsku tomu tak není.

V obou případech se pochopitelně jedná o humornou reakci na ruská referenda, která nikdo neuznává. Rusko navíc ani jedno z připojených území plně neovládá. Referenda jsou navíc považována za zmanipulovaná.

Zdroj: Twitter, Poland Postsen

Oblíbené