Spojte se s námi


Cestování

Do New Yorku za méně než 10 000 korun, levně lze letět také do Kanady či Mexika. Jaké letenky do zámoří jsou v akci?

Publikováno

dne

Láká vás výlet do Spojených států amerických, Kanady či Mexika? Pak jste tu správně. Už nyní jsou totiž k mání cenově velmi výhodné letenky do několika různých míst. V nabídce jsou i různé termíny.

USA

Návštěva Spojených států amerických je snem pro mnoho lidí a nelze se divit. Proto určitě potěší, že se lze za velmi solidní ceny podívat hned do několika měst. Ovšem vícero zpátečních letenek najdeme pouze do New Yorku.

New York

New York je jednou z nejpopulárnějších destinací. Je tedy skvělé, že aktuálně najdeme hned čtyři možnosti, jak se do ikonického města dostat za cenu pod 10 000 korun českých.

Nejlevněji se dostaneme do New Yorku odletem z Berlína v termínu od 6. do 12. září s tím, že je nutné absolvovat jeden přestup ve Washingtonu. Letenky lze zakoupit u společnosti United Airlines a vyjdou na 8 977 korun. Lze zařídit i delší pobyt ve stejné ceně.

Skvělou zprávou ovšem je, že se lze do New Yorku dostat za téměř totožnou cenu (8 990 korun) i přímým letem. A to z Mnichova s mnohem větší variabilitou termínů. Společnost United Airlines nabízí letenky na různé termíny od 8. února až do 24. dubna.

Přímým letem z Mnichova se lze dostat i se společností Lufthansa. K dispozici jsou termíny od 13. února do 21. května. Cena 9 590 rozhodně není k zahození.

Poslední možnost, která se vejde do 10 000, je odlet z Drážďan za 9 990 korun. Z Německa jsou v plánu čtyři odlety na 7., 14., 21. a 28. března. Odletů z New Yorku je mnohem více, poslední v nabídce je plánován na 16. dubna. Je však nutné počítat s přestupem v Curychu, celou cestu obstará společnost Swiss.

Další města

Dále jsou ve hře ještě další destinace. Jen jedna se ale vejde do částky pod 10 000 korun. A to výlet do Las Vegas z Mnichova.

Do Las Vegas se dostaneme s přestupem ve městě Charlotte v USA. Cena je 9 990 korun. Odlet z Mnichova a přílet do něj obstará společnost Finnair, z Charlotte do New Yorku a z něj má na starosti společnost American Airlines. K dispozici jsou termíny od 9. února do 29. května.

Dále vyjde nejlevněji (10 790 korun) zpáteční letenka z Mnichova do Miami. Opět musíme počítat s přestupem v Charlotte a s tím, že z Mnichova i do něj létá společnost Finnair, po USA vás bude dopravovat American Airlines. Lze využít letenky od 9. února do 3. dubna.

Pro mnoho lidí je snem Los Angeles a tento sen si lze splnit už od 22. února za pouhých 11 290 korun. K dispozici je různá variace termínů až do 16. října. Odlet je na na programu v Berlíně, přestupuje se v Londýně. Do anglické metropole se dostaneme společností Brittish Airways, z Londýna do LA létá Finnair.

Nabízí se také možnost navštívit Aljašku. Odlet je opět z Mnichova, přestupuje se na O’Hare International Airport nedaleko Chicaga. Za cenu 11 990 korun jsou k dispozici letenky od 4. dubna do 7. května.

Poslední možnou destinací je Washington. Výhodou je přímý let z Vídně se společností Austrian Airlines. Cena 12 290 korun není k zahození. Odlety z Rakouska jsou v plánu od 22. února, poslední let zpět je na programu 27. března.

Kanada

Pro milovníky Kanady jsou nyní k dispozici velmi slušné zpáteční letenky hned do tří destinací. Nejlevněji se dá letět do z Ostravy do Toronta s přestupem ve Varšavě. Všechny lety má na starost LOT Polish Airlines, cena je 10 990 a k dispozici jsou termíny na duben, září a říjen.

Jediný přímý let se nabízí z Vídně do Montrealu a zpět. Od 22. února do 10. května lze kombinovat různé délky pobytu, cestu má na starost společnost Brussels Airlines za cenu 12 290 korun.

Poslední destinací je Vancouver (12 790 korun). Letět se dá z Mnichova, aktuálně jsou k dispozici termíny od 17. října do 28. listopadu. Nutno počítat s přestupem v Londýně, linku Mnichov – Londýn oboustranně obstará společnost Brittish Airways, trasu Londýn – Vancouver má na starost Finnair.

Mexiko

Na své si mohou přijít i milovníci Mexika. Od 12. února do 22. března lze na trase Mnichov – Mexico City létat za 11 490 korun. Přestup je v plánu na letišti Barajas v Madridu. Celou cestu obstarává společnost Iberia.

Zdroj: American Airlines, Finnair, Pelikán.cz

Cestování

Nová dálková trasa v České republice: Českomoravská stezka nabídne přírodní krásy, ale také významná poutní místa

Autoři projektu Via Czechia přichází s další atraktivní a zajímavou dálkovou trasou, která je vedena Českou republikou. Jedná se o Českomoravskou stezku, která vás provede pomezím dvou historických zemí.

Publikováno

dne

Autoři projektu Via Czechia přichází s další atraktivní a zajímavou dálkovou trasou, která je vedena Českou republikou. Jedná se o Českomoravskou stezku, která vás provede pomezím dvou historických zemí.

Česká republika už má hned několik dálkových tras. Hned několik jich má na svědomí projekt Via Czechia. Nejdelší trasou je Severní stezka, která vede atraktivními kouty severní části České republiky a spojuje nejvýchodnější a nejzápadnější bod státu.

Severní stezka je dlouhá 1058 kilometrů a je rozdělena do 47 denních etap. O něco kratší je pak Jižní stezka, která, jak již název vypovídá, pro změnu vede jižní částí státu. Měří 1052 kilometrů a je rozdělena do 44 denních etap.

Posléze došlo k přidání Centrální stezky (1036 kilometrů), Stezky středozemím (569 kilometrů), Stezky Slezskem (382 kilometrů) a teď je tu další. Českomoravská stezka bude dosud tou nejkratší, která vznikla.

Trasa, která vede po historické hranici Čech a Moravy, je dlouhá 345 kilometrů a Via Czechia ji rozděluje do 18 denních etap. Při cestě potkáte hned několik míst, kde je jasně naznačeno, na které straně leží Morava a kde leží Čechy.

Začátek trasy je na Králickém Sněžníku, který je rovněž nejvyšším bodem celé stezky, konkrétně na trojmezí Čech, Moravy a Polska. Konec je naopak na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska, nedaleko od Slavonic.

Mimo národní přírodní rezervaci Králický Sněžník stezka prochází například přes CHKO Žďárské Vrchy. K vidění ale budou nejen přírodní krásy, ale také významná poutní místa, mezi nimiž nesmí chybět Zelená hora u Žďáru nad Sázavou.

Českomoravská stezka má svou pěší, ale také cyklistickou verzi, tudíž je vhodná vesměs pro kohokoliv, kdo by rád okusil českomoravské pohraničí. Obě verze včetně map naleznete na webu Via Czechia.

Zdroj: Via Czechia, Mapy.cz

Pokračovat ve čtení

Cestování

Levně z Prahy do New Yorku přímo? Od druhé půlky března lze využít atraktivní a cenově dostupné zpáteční letenky

Publikováno

dne

New York je pro mnoho lidí vysněnou destinací a nelze se tomu divit. Nicméně ikonické americké město nebývá dostupné přímým letem z České republiky příliš často. Nyní se to ale na nějakou dobu změní a to navíc za velmi příznivé ceny.

Socha svobody, Manhattan, Central Park, Empire State Building, Brooklynský most, Broadway či Times Square. Ikonických a vyloženě známých míst je v New Yorku mnoho. Jedná se o město, které rozhodně stojí za návštěvu.

Nicméně dostat se do New Yorku přímo a pohodlně z České republiky? Příliš často to nejde. Loni ovšem společnost Air France provozovala přímé lety z Prahy a provozovat je bude i letos.

První letadla z české metropole do amerického velkoměsta odlétají 17. března a k dispozici jsou i letenky za skutečně příznivé ceny. Na návštěvu New Yorku máte hned několik měsíců.

Nejlevněji lze zpáteční letenky pořídit za krásných 13 505 korun, což je přívětivá cena. Přeci jen akční letenky ze zahraničních metropolí nebývají už o tolik levnější. Navíc se nabízí různě dlouhé pobyty, což je skvělá zpráva.

Jak uvádí server Honzovy Letenky, v ceně jsou zahrnuty jednak příruční zavazadla do 12 kilogramů, tak i občerstvení na palubě letadla.

Lety dle informací společnosti Air France, která linku z Prahy do New Yorku provozuje, potrvají 9 hodin a 15 minut.

Pro milovníky Ameriky se tak jedná o vynikající příležitost splnit si svůj sen a to za velmi solidních podmínek.

Zdroj: Air France, Honzovy Letenky

Pokračovat ve čtení

Cestování

Nejlepší letenky do 1500 korun: Atraktivní destinace dostupné z Vídně, Bratislavy i z Polska

Publikováno

dne

Duben se blíží a spolu s ním téměř ideální období na výlety v období, kdy ještě není všude tolik turistů. Přehled letenek z České republiky jsme již dohromady dávali, nyní jsou na řadě cesty i z blízkých letišť nedaleko od hranic.

Vídeň

Letenky pod 1000 Kč

Vídeň tradičně dostává své velikosti a také v dubnu lze z rakouské metropole vyrazit do mnoha zajímavých destinací za atraktivní ceny. Vůbec nejlevnější jsou zpáteční letenky do dánského města Billund, které nabízí Ryanair nejlevněji za 844 Kč v termínu od 22. do 29. dubna.

Ryanair ovšem z Vídně zařizuje hned čtyři lety směrem do Itálie. Ve shodných termínech od 19. do 26. dubna za shodnou cenu 932 korun nalezneme zpáteční letenky do Bergama či Benátek. Do Milána se dostaneme na stejný termín jen o 12 korun dráž. O den delší pobyt lze zařídit v Boloni.

Kdo pak chce navštívit Řím, najde zpáteční letenky za 944 korun u společnosti Wizz Air na termín 19. až 27. dubna.

Letenky nad 1000 Kč

Z kategorie letenek nad 1000 Kč vyjde nejlépe ta zpáteční do dánské Kodaně. Nabízí ji společnost Ryanair za 1042 korun na termín od 18. do 25. dubna.

Poslední letenkou z Vídně na sever je směr Stockholm. Let opět provozuje Ryanair a to v termínu od 18. do 25 dubna za 1360 korun.

Kdo má raději teplo, tak zajisté ocení letenky do francouzského letoviska Marseille v termínu od 14. do 27. dubna za 1191 korun od společnosti Ryanair. O něco levněji (1165 Kč) se dostaneme do chorvatského Dubrovníku (1165 Kč) od 12. do 19. dubna.

Milovníky Řecka zajisté potěší, že Ryanair nabídne let do Soluně za 1241 korun v termínu od 16. do 26. dubna.

Za ceny pod 1500 korun se dostaneme ještě do Bukurešti, když se do tohoto města dostaneme za 1479 Kč se společností Ryanair v termínu od 16. do 25. dubna. Společnost Wizz Air pak nabízí atraktivní zpáteční letenky do černohorského města Podgorica za 1355 korun na 20. až 27. dubna.

Mírně nad 1500 korun se vyšplhaly ceny letenek na Kypr, konkrétně do města Larnaca (1579 Kč na 9. až 27. dubna Ryanair), na Ibizu (1563 Kč na 18. až 26. dubna, Ryanair) a do saúdskoarabského Dammánu (1717 Kč na 28. března až 4. dubna, Wizz Air).

Vídeň → Dubrovnik → Vídeň – 12. až 19. duben – 1165 Ryanair

Vídeň → Soluň → Vídeň – 16. až 26. dubna – 1241 korun Ryanair

Vídeň → Podgorica → Vídeň – 20. až 27. dubna – 1355 Kč – Wizz Air

Bratislava

O něco chudší, nicméně stále zajímavý je seznam letenek z Bratislavy. S výjimkou jediné má všechny na svědomí společnost Ryanair. Tu výjimku obstarává Wizz Air, když se díky ní můžeme z Bratislavy dostat do Skopje. Nejlevněji vyjde termín od 12. do 26. dubna (1266 Kč).

Jestli se chcete dostat někam za cenu pod 1000 korun, nabízí se dvě destinace. Tou první je Záhřeb, kam lze pořídit letenky na 13. až 20. dubna za 844 korun. Za stejnou sumu lze navštívit Sofii, ovšem v termínu 18. až 25. dubna.

Kdo by rád do Anglie a omrzel ho již Londýn, nabízí se možnost navštívit Leeds. Zpáteční letenky lze pořídit na 22. až 26. dubna za 1172 korun.

Z Bratislavy se lze dostat také do Turecka, konkrétně do Dalamanu na 17. až 24. dubna za 1439 korun.

Polsko

Tři zajímavé zpáteční letenky lze využít také při odletu z Polska. Wizz Air nabízí odlet z Krakova do Lyonu, přičemž nejlevněji vyjde termín 9. až 22. dubna (1212 korun).

Velmi levně se lze opět s Wizz Air dostat do Švédska, konkrétně do Malmö, tentokráte z Katowic. Nejvíce se vyplatí dvoutýdenní termín (3. až 17. dubna za 689 korun), pouze týdenní návštěva vyjde na letenkách pouze o 100 korun dráž.

Z Katowic lze zamířit také do norské metropole. Oslo lze navštívit za 1035 korun v termínu od 18. do 25. dubna.

Zdroje: Ryanair, Wizz Air

Pokračovat ve čtení

Oblíbené