Spojte se s námi


Novinky

Do dnešní deváté hodiny platí výstraha před silnými bouřkami a větrem!

Publikováno

dne

Meteorologové dnes zpřísnily výstrahu před silnými bouřkami. Velké kroupy, silné deště a vítr už dnes odpoledne zasáhly oblast Šumperska.

Meteorologové varují před rychlým rozvodněním malých toků, vyvracením stromů, zatopením sklepů, podjezdů, podchodů, zanesením či podemletím komunikací, výpadkem elektřiny a problémy v dopravě. Lze také očekávat škody na majetku.

Varování platí hlavně pro jih Čech a východ ČR. Nejhorší pak pro jih republiky, Jeseníky a okolí. Hrozí velké kroupy, silné srážky a vítr, který může v nárazech dosahovat až 90 km/h.

Výstraha platí do dnešní deváté hodiny večerní. Bouřky by měly večer postupně ustávat. Více informace najdete na webu ČHMÚ – www.chmi.cz

Naopak pro kraje Středočeský, Plzeňský, Ústecký, Liberecký a Prahu platí výstraha před vznikem a šířením požárů, které může způsobit očekávané suchu. Výstraha platí až do odvolání.

Tento týden v pondělí se v Lanžhotě na jižní Moravě opět objevilo tornádo. Nebylo sice tak silné, jako to loňské, ale i tak poničilo 30 domů a škody napáchalo i v okolí, např. v Břeclavi.

Zdroj: Chmi, České noviny

Oblíbené