Spojte se s námi


Novinky

Děsivý krimi případ dětí z kanálu 8 passengers: Slavná vloggerka zatčena kvůli zneužívání dětí, její sestry roky mlčely

Ruby spustila svůj kanál na YouTube s názvem „8 passengers“ v roce 2016. Nashromáždila dokonce přes dva miliony odběratelů, než jej ale začátkem tohoto roku smazala. Často sdílela rodinná videa se svým manželem Kevinem a jejich šesti dětmi. Co se stalo, že svůj kanál smazala?

Publikováno

dne

Ruby spustila svůj kanál na YouTube s názvem „8 passengers“ v roce 2016. Nashromáždila dokonce přes dva miliony odběratelů, než jej ale začátkem tohoto roku smazala. Často sdílela rodinná videa se svým manželem Kevinem a jejich šesti dětmi. Co se stalo, že svůj kanál smazala?

Ruby Franke byla známou americkou vloggerkou, která se proslavila svým kanálem s názvem „8 passengers“. V něm totiž vystupovala nejen ona, ale i její manžel a jejich šest dětí. Tento kanál se zabýval hlavně výchovou dětí a disciplínou.

Ruby ve videích ale také sdílela okamžiky z jejich každodenního života. Ruby si za ta léta vytvořila svou komunitu, získala si mnoho fanoušků. To se ale změnilo v letošním roce, když byla zatčena policií. Tím se pochopitelně ocitla v centru pozornosti celé veřejnosti.

Nutno podotknout, během svého fungování na YouTube v minulosti několikrát čelila odporu kvůli svému kontroverznímu rodičovskému stylu. V roce 2020 například Rubyin syn Chad na již smazaném videu tvrdil, že ho rodiče nutili spát na sedacím pytli. A to po dobu sedmi měsíců.

Chad tvrdil, že mu „sebrali“ ložnici jako trest za to, že si dělal žerty z jeho mladšího bratra Russella. Ruby a manžel Kevin později tvrdili, že dali Chadovi na výběr. Buď spát na rozkládací posteli pro hosty, nafukovací matraci nebo sedacím vaku. On si údajně sám vybral tu třetí možnost, protože to bylo prý nejpohodlnější.

Před pár lety Ruby vyvolala další velké pobouření, když mimoděk prozradila, že odmítla dát oběd ve škole své dceři Eve, které bylo tehdy šest.

„Eve je zodpovědná za to, že si ráno připravuje vlastní obědy, takže přirozeným výsledkem je, že bude mít jen hlad. Doufejme, že jí nikdo nedá jídlo a nikdo nezakročí a nedá jí oběd,“ řekla Ruby svým divákům.

Petice nezabrala, nakonec ale byla Ruby zatčena

Podle Page Six Rubyina kontroverzní videa kdysi přiměla znepokojené diváky, aby zahájili petici, na základě které měla být do jejího domu poslána služba pro ochranu dětí. Případ byl ale nakonec uzavřen kvůli nedostatečným důkazům.

Ruby později řekla, že lidé, kteří petici podepsali, se pouze snažili vzbudit nenávist. Prý věděli, že to, co dělají, je vytržené z kontextu. Chtěli pouze vzbudit nenávist. To byl jejich jediný cíl.

Ruby však byla nakonec přece jen zatčena a obviněna ze dvou případů těžkého zneužívání dětí poté, co jedno z jejích dětí údajně uteklo z domu její obchodní partnerky Jodi Hildebrandtové. Ta byla mimochodem zatčena ze stejných obvinění. Manžel Kevin nebyl zatčen ani obviněn.

Podle tiskové zprávy vydané oddělením veřejné bezpečnosti vypadalo dítě, které uteklo, vyhublé a podvyživené, navíc s otevřenými ranami a lepicí páskou na končetinách.

Od té doby, co byla Ruby zatčena, její nejstarší dcera Shari mluvila o tom, že je tak ráda, že je spravedlnosti konečně učiněno zadost. Ta ostatně už dříve otevřeně přerušila kontakt se svou rodinou, a to kvůli napjatému vztahu, který s ní měla. Rubyiny sestry Ellie Mecham a Julie Derum ve společném prohlášení tvrdily, že se roky snažily pomáhat jejím dětem v zákulisí.

„Poslední 3 roky jsme mlčely o tématu naší sestry Ruby Franke kvůli jejím dětem. Za oponou jsme udělali vše, co jsme mohli, abychom se pokusili zajistit, aby byly děti v bezpečí,“ napsaly na Instagramu.

,,Necítily bychom se dobře, kdybychom se posunuli vpřed s běžným obsahem, aniž bychom se zabývali nejnovějšími událostmi. Ruby byla zatčena, což se muselo stát. Stejně tak Jodi. Děti jsou nyní v bezpečí, což je priorita číslo jedna,“ dodaly.

Zdroje: NBC, Instagram

Oblíbené