Spojte se s námi


Hudba

David Koller přichází s novou skladbou Stejný. Spolupracoval na ní s mladými talenty

David Koller ohromuje českou hudební scénu novou skladbou Stejný.  Čerstvý držitel ceny Anděl za své album LP XXIII přichází s novým hitem. David Koller o skladbě tajemně říká, že její kouzlo je v tom že každý tam uslyší vlastní význam. Fanoušci se také mohou těšit na letní koncerty a vánoční turné.

Publikováno

dne

David Koller ohromuje českou hudební scénu novou skladbou Stejný.  Čerstvý držitel ceny Anděl za své album LP XXIII přichází s novým hitem. David Koller o skladbě tajemně říká, že její kouzlo je v tom že každý tam uslyší vlastní význam. Fanoušci se také mohou těšit na letní koncerty a vánoční turné.

David Koller, čerstvý držitel ceny Anděl za své album LP XXIII, se vrací na scénu s novou skladbou. Tentokrát je to skladba Stejný, kterou vytvořil spolu s mladými talenty. Hudbu a text vytvořil skladatel Jan Vávra a zpěvák Marcell. Produkce se zhostil Lukáš Chromek a mix zajistil Filip Vlček. Ke skladbě se zároveň vytvořil videoklip v režii Marka Blisse ACS, jenž se inspiroval ranými filmy od Formana.

Nová skladba Davida

Skladba Stejný se nahrávala ve studiu Davida Kollera a má zajímavé aranže a syntetický zvuk. Typický zvuk skladby jednoho z nejpopulárnějších českých hudebníků jí dodává vlastní kapela Davida. O bicí se jako host postaral slovenský bubeník Martin Valihora, jenž svým přínosem doplnil celkový dojem skladby.

David Koller o písni říká: „Písnička, kterou mi kluci přinesli, mě od začátku bavila. Nebudu říkat, o čem ta píseň je. Bylo by fajn, kdyby si to každý našel sám. Já mám osobně skoro pokaždé jinou náladu, pocity, když ji hraji nebo poslouchám. V tom je, myslím, její kouzlo,“ 

Videoklip ke skladbě Davida

Videoklip ke skladbě Stejný zrežíroval a natočil Mark Bliss ACS. Ten projekt pojal jako dokumentární záznam jednoho dne na zahradní slavnosti. Tímto způsobem se snažil zachytit nefalšované a přirozené momenty, jež souhlasí s textem skladby.

„Ve stylu Formanových filmů, Černý Petr, Konkurz, nebo Špátových dokumentů jsme se snažili nasnímat nehrané momenty jakoby náhodně při zahradní slavnosti,“ popisuje Mark a dodává, že autentický záznam nakonec vyjádřil to, co text písně samotné.

Tento kontrast je ve videoklipu jasný a přiměje fanoušky nad hlubším zamyšlením se nad textem skladby. „Chtěl jsem zachytit i druhou stránku. Jing a Jang, samota versus přátele. Sdílení radosti versus tíha samoty,“ dodal Bliss.

Turné Davida Kollera

S vydáním nové skladby David oznámil i své letní koncerty a svoji přípravu prvního vánoční turné na konci roku. Fanoušci se můžou těšit na koncerty, které mají trvat kolem dvou hodin a budou plné jeho největších hitů ale i novinek.

Letní koncerty probíhají celý červenec a srpen. Fanoušci se můžou těšit že navštíví města jako je Mikulov, Znojmo, Rokycany, Uherské Hradiště a mnoho dalších českých a moravských měst.

David Koller začíná své první vánoční turné 4. prosince v pražském fóru Karlín, odkud pokračuje do dalších měst, jako jsou Děčín, Opava, Brno, Žamberk, Olomouc a další česká a moravská města. Na turné se budou podílet i jeho hosté, které zatím nechává v oblaku tajemna.

Pro Davida Kollera je to další významný milník v jeho bohaté kariéře. Nová skladba a videoklip ukazují na jeho schopnost neustále pokračovat dál a spolupracovat s mladými talenty. Tento projekt potvrdil jeho pozici na vrcholu české hudební scény.

zdroj: Brainzone, David Koller

Oblíbené