Spojte se s námi


Filmy a seriály

Další konkurent Netflixu? Vzniká nová streamovací platforma, spojit se mají dvě gigantické společnosti

Publikováno

dne

Konkurovat Netflixu je možná na první pohled velmi obtížné, ba skoro nemyslitelné. Nově vznikající streamovací platforma si však dala jasný cíl – svému největšímu konkurentovi se nejen vyrovnat, ale překonat jej.

Jaká streamovací platforma by nyní měla, potažmo dokázala konkurovat Netflixu? Tuto úlohu mělo jednoznačně splňovat HBO Max, podle mnoha recenzí však nenabízí tolik, kolik se očekávalo.

To by se ovšem ve velmi blízké době mohlo změnit. Chystá se totiž fúze dvou gigantických společností – WarnerMedia a Discovery, přičemž dokončena by mohla být již příští měsíc.

Nově vzniklá společnost by poté nesla název Warner Bros. Discovery

Co to ale vlastně bude pro diváky u televizních obrazovek znamenat? Pakliže se tato fúze dojde do zdárného konce, obě společnosti prohlašují, že své platformy HBO Max a Discovery+ spojí do jedné.

Podle serveru Variety Discovery finanční ředitel Gunnar Wiedenfels tento týden potvrdil spojení dvou vlajkových lidí za účelem vytvoření jedné, ovšem velmi silné streamovací platformy.

„Jednou z nejdůležitějších věcí je, že věříme v kombinovaný produkt, nikoliv v balíček. Věříme, že hloubka nabídky našeho obsahu bude fenomenální a bude splňovat požadavky veřejnosti,“ řekl Wiedenfels právě v rozhovoru pro Variety Discovery.

Tato nová platforma se tak díky fúzi stane jednou z nejkomplexnějších a nejuniverzálnějších na trhu. Netflix a Disney tedy stojí před novým a velmi silným konkurentem, který v budoucnu skutečně nabídne mnohé.

Zdroje: Variety Discovery, IGN

Oblíbené