Spojte se s námi


Cestování

Cestovat 30 dní po Evropě zdarma? EU tuto možnost nabízí mladým lidem ve věku 18 až 20 let

Publikováno

dne

Rok 2022 byl vyhlášen Evropským rokem mládeže. Na základě toho se mladí lidé ve věku od 18 do 20 let mohou zapojit do soutěže, která umožňuje 30 dní cestování po Evropě zdarma. Účelem je rozšířit obzory mládeže a možnost získat nové zkušenosti.

Evropská unie přišla se skvělým projektem Discover EU. Mladým lidem umožní soutěžit o 30 dní cestování napříč Evropou zdarma. EU rozdá lidem mezi 18 až 20 lety 60 tisíc vlakových jízdenek, které budou platit na území všech 27 členských států.

Jízdenky budou jednotlivým státům přiděleny v poměru k celkovému počtu obyvatel EU.

Jízdenky budou platné od března příštího roku až do února 2023. Právě v tomto období si mládež může vybrat zmíněných 30 dní k cestování. Jízdenky budou i kvůli koronavirové pandemii pružné.

Soutěže se mohou zúčastnit lidé, kteří se narodili v rozmezí od 1. července 2001 do 31. prosince 2003. Registrace byla zahájena v úterý 12. října, příjem přihlášek bude ukončen v úterý 26. října 2021 ve 12:00.

Po přihlášení se do soutěže musíte správně odpovědět na kvízové otázky. Úspěšní žadatelé mohou cestovat i se svými přáteli. Povoleny jsou pětičlenné skupiny. Zapojit do soutěže se mohou i lidé se speciálními potřebami, EU bude hradit i náklady na doprovod či asistenčního psa.

Cílem soutěže je, aby si mladí lidé rozšířili obzory, obohatili se o nové zkušenosti a potkali se s dalšími Evropany.

Tento projekt navržený Evropským parlamentem funguje od roku 2018.

Zdroj: Europa.eu, Novinky

Oblíbené