Spojte se s námi


Zajímavosti

Český sériový vrah David Virgulák si vybíral oběti v řadách taxikářů. Taxivrah kriminalistům dlouho unikal

Český sériový vrah David Virgulák si vybíral oběti v řadách taxikářů. Taxivrah kriminalistům dlouho unikal
Avšak spadla klec a trojnásobný vrah David Virgulák byl dopaden. Co předcházelo jeho dopadení a proč na jeho vražedné choutky doplatili zrovna taxikáři?

Publikováno

dne

Avšak spadla klec a trojnásobný vrah David Virgulák byl dopaden. Co předcházelo jeho dopadení a proč na jeho vražedné choutky doplatili zrovna taxikáři?

První obětí se stal ženatý otec dvou dětí

David Virgulák 30. ledna 2014 zastavil taxikáře v centru Prahy. Už při nastupování věděl, že si taxikář jede pro smrt. Nechal si zastavit poblíž obce Luka pod Medníkem a taxikáře zezadu střelil do hlavy. Podle policejních údajů měl střílet pětkrát.

Mrtvého okradl o peněženku, mobil a dva tablety

Poté taxivrah chladnokrevně usedl za volant taxíku a s mrtvolou zamířil opět do centra Prahy, kde zanechal auto na zákazu parkování. Tristní na tom je, že městští policisté udělili stojícímu autu pokutu za špatné parkování.

Ponechali upozornění za stěračem vozidla, které ukrývalo mrtvého taxikáře. Nicméně kvůli tónovaným sklům neměli šanci tělo spatřit. Na auto upozornil všímavý člověk, když viděl, že u dveří se objevila krev.

Druhou oběť si David Virgulák vyhlédl ve Štěpánské ulici

Byl jím osmapadesátiletý taxikář Milan P., kterého Virgulák stopnul 10. dubna 2014. Taxikář ho na jeho žádost odvezl do Uhříněvsi na okraj Prahy. David Virgulák opět vystřelil do oblasti krku a hlavy. Pro tentokrát mu stačily dvě rány.

Taxikáře opět obral o peněženku, mobil a osobní doklady. Mrtvého bez dokladů odtáhl na nedalekou cyklostezku. Situace se opakovala. Použil vůz mrtvého a dopravil se jím do Prahy. Svou chladnokrevnou tvář ukázal i zákazníkovi, který si ho coby taxikáře stopnul. Zákazník tehdy netušil, že ho veze dvojnásobný vrah.

Třetí oběti byl mladý pětadvacetiletý taxikář

Toho zavraždil po pouhých třech hodinách podobným způsobem jako předchozího taxikáře. A opět vraždil v Uhříněvsi. Tělo pohodil jen několik metrů od zavražděného Milana P. Nastartoval vůz a odjel do centra. Renault Megan dokonce zaparkoval ve stejné ulici jako předchozí taxík.

Obě těla u cyklostezky našel náhodný chodec. Na místo okamžitě vyjela záchranka, protože se zdálo, že se může jednat o dopravní nehodu. Nicméně po ohledání těl bylo zřejmé, že se jedná o vraždu a byla přivolána policie.

Taxivrah David Virgulák vraždil pro drogy

Poslední roky  byl závislý na drogách včetně heroinu a pervitinu. Nepracoval. Policejnímu vyšetřovateli sdělil, že denně musel zaplatit za drogy až šest tisíc korun. Peníze na drogy mu docházely a na mysli mu vytanuli taxikáři jako dobrý zdroj peněz.

Ještě v den vraždy ho zadržela policie, ne pro obvinění  z vraždy, ale protože ho přistihla u krádeže v obchodě. Byla to neopatrnost anebo si byl sebou tak jistý, když se jen pár hodin po vraždě vydal loupit? Měl u sebe dokonce i peněženku a doklady jednoho ze zavražděných taxikářů. Ale policii sdělil, že „je někde vyfáral.“ Znělo to věrohodně, protože byl známý i tím, že vybírá popelnice a koše. Nicméně ho policie znovu zadržela kvůli dalším krádežím a tentokrát vzala do vazby.

David Virgulák: Okolnosti vražd do sebe začínaly zapadat

Z odposlechů hovorů Virguláka s ostatními vězni policisté zjišťovali, že Virgulák zná hodně podrobností ohledně vražd taxikářů. Dokonce dalším stíhaným řekl, že se vyšetřovateli nechtěně trochu prozradil, když zmínil typ zbraně. Mimo jiné uvedl: Venku jsem byl závislej na rivotrilu. Díky čemuž jsem spáchal ten trestnej… Jako ne spáchal… Díky tomu jsem se zamotal do toho, že si prostě nic nepamatuju.

Pročež se stal hlavním podezřelým, ačkoliv tvrdošíjně stál na svém, že jde o policejní omyl. Popíral, že by kdy seděl ve vražedném taxíku, i když ho usvědčovaly pachové stopy. Vyšel i pozitivní test povýstřelových zplodin na jeho oblečení. Nicméně uváděl, že nikdy nestřílel, ani neumí dobře řídit.

Při obvinění sehrály hlavní slovo nepřímé důkazy

Zajímavostí je, že David Virgulák byl jediným vrahem, jenž byl odsouzen na na doživotí na základě nepřímých důkazů. Nicméně po vynesení rozsudku se nechal slyšet: „Zastřelil bych ty psy, co našli pachový stopy.“ Snažil se ještě zvrátit rozsudek podáním ústavní stížnosti. Nepochodil. Svůj trest si odpykává ve věznici ve Valdicích. Nikdy svou vinu nepřiznal.

Zdroje: idnes.cz, tyden.cz, reflex

Oblíbené