Spojte se s námi


Novinky

Česko požádalo EU o pomoc s ubytováním uprchlíků

Česká republika požádala Evropskou unii o pomoc s ubytováním uprchlíků. Kapacity českého státu jsou již totiž téměř vyčerpané.

Publikováno

dne

Česká republika požádala Evropskou unii o pomoc s ubytováním uprchlíků. Kapacity českého státu jsou již totiž téměř vyčerpané.

Kvůli ruské invazi mnoho lidí prchá z Ukrajiny. Nemálo ukrajinských obyvatel zamířilo do České republiky, která je pomoci uprchlíkům nakloněna.

Po počáteční velké otevřenosti však nyní Česko přemýšlí, co dál. Kvůli naplněné kapacitě aktuálně nemá Česká republika, kam uprchlíky ubytovávat.

Z toho důvodu čeští zástupci požádali Evropskou unii o pomoc a to konkrétně o pomoc s ubytováním celkem 50 tisíc uprchlíků. Česká republika již nadále nemá být cílovou zemí pro ukrajinské utečence.

„Kapacity státu jsou vyčerpány. Je snahou sehnat další ubytování, ale pomalu se dostáváme do stavu, kdy zvládneme uprchlíkům zajistit pouze nouzové přístřeší, tedy zajistit nouzové přežití v nouzových podmínkách,” uvedla mluvčí generálního ředitelství hasičů Pavla Jakoubková.

Ta zároveň uvedla, že podmínky pobytu se pro Ukrajince postupem času budou muset zhoršit. „Lidé budou muset být soustřeďováni do tělocvičen, hal a podobně, a jejich ubytování nebude komfortní,” dodala Jakoubková.

V případě vyčerpání kapacit tělocvičen a hal se budou muset vybudovat stanová městečka či městečka z buněk.

Zdroj: Novinky, ČTK, ČT 24

Oblíbené