Spojte se s námi


Zajímavosti

Česko opět žilo hokejem a vytvořilo rekordy v návštěvnosti i sledovanosti. Úžasnou jízdu Čechů ve finále sledovalo 81 % televizních diváků

Mistrovství světa v ledním hokeji je sice za námi, ale pojďme se za ním ohlédnout. Opět se totiž potvrdilo, že Češi dokáží žít hokejem a vytvořit úžasnou atmosféru během zápasů a zaplnit třeba i celý Staromák. A titul mistrů světa byl dokonalým zakončením skvělého šampionátu.

Publikováno

dne

Mistrovství světa v ledním hokeji je sice za námi, ale pojďme se za ním ohlédnout. Opět se totiž potvrdilo, že Češi dokáží žít hokejem a vytvořit úžasnou atmosféru během zápasů a zaplnit třeba i celý Staromák. A titul mistrů světa byl dokonalým zakončením skvělého šampionátu.

Datum 26. května 2024 se vryje do paměti všech Čechů. Po 14 letech se totiž Češi opět stali mistry světa a navíc na domácí půdě. Jaká další nej toto mistrovství přineslo? Bylo jich víc, než dost!

Cestu českého hokejového týmu za medailí sledovaly miliony Čechů

Probudila se ve vás během mistrovství světa hokejová horečka a nenechali jste si ujít jediný zápas českého týmu? Čím více se česká reprezentace blížila ke zlatu, tím více tuzemských domácností si pustilo televizi a fandilo našemu národnímu týmu.

Stejně jako čtvrteční čtvrtfinálový zápas mezi Českem a USA sledovalo přes 2 miliony českých diváků, také sobotní semifinálový zápas proti Švédsku suverénně zastínil všechny další televizní programy. 81 % všech televizních diváků si totiž pustilo právě hokej. 

Boj o finále sledovali Češi doma, v restauracích, na náměstích i u moře

V neděli vystřídaly davy turistů na Staroměstském náměstí čeští fanoušci, kteří se do Prahy sjeli ze všech koutů země. Nechtěli si totiž nechat ujít boj o zlatou medaili. Jak se ukázalo, hokejová pohádka skončila šťastným koncem a okolo jedenácté hodiny večer vypukly oslavy napříč celým Českem.

Na finále mezi Českem a Švýcarskem ale zavítali fanoušci také na Masarykovo náměstí do Ostravy, na Zelný trh do Brna, ale i na další náměstí napříč celou republikou. Restaurace a další podniky prodloužily svou obvyklou otevírací dobu a cestovní kancelář Čedok na svých sociálních sítích oznámila, že přímý přenos bude možné sledovat také v hotelích na Kanárských ostrovech, v Egyptě, Řecku, Turecku a dalších destinacích.

Rekord v návštěvnosti

Nebyli to ale pouze diváci u televizních obrazovek, kteří fandili našemu národnímu týmu. O atmosféru na ledu se postarali také stovky tisíc diváků, kteří se během trvání MS vydali do pražské 02 areny a ostravské Ostravar arény.

Návštěvnost byla natolik hojná, že došlo k překonání historického rekordu v návštěvnosti z roku 2015. Ten mimochodem také padl na české půdě. Neuvěřitelné je, že rekord padl již v sobotu, tedy před nedělními zápasy, které se těšily největší pozornosti. Přeci jen se hrálo o medaile.

Za celou dobu trvání 87. hokejového mistrovství zavítalo na zápasy téměř 800 000 diváků. Do pokoření této hranice chybělo skutečně málo. Celkem navštívilo MS v Praze a Ostravě 797 727 diváků.

Jeden zápas tak průměrně navštívilo 12 464 diváků, což je další pokořený milník. 

Slova chvály od prezidenta IIHF a uvedení Jágra do Síně slávy

Organizaci a průběh celého šampionátu ocenil také Luc Tardiff – prezident Mezinárodní hokejové federace. Během MS v hokeji byl mimochodem uveden do Síně slávy IIHF Jaromír Jágr. Na tomto ocenění je pozoruhodné zejména to, že Jágr je stále aktivním hráčem. Pravděpodobně se tak stane prvním a posledním aktivním hokejistou, který byl do Síně slávy IIHF uveden.

Kdy bude Česká republika hostit další hokejové mistrovství se prozatím neví, ale jedno je jisté – Česko světu ukázalo jak má vypadat hokejový šampionát.

Zdroje: Ceskyhokej.cz, Ceskatelevize.cz, iDnes.cz, Lidovky.cz, Aktualne.cz, Instagram.com

Oblíbené