Spojte se s námi


Zajímavosti

České krimi případy: Vražda Soni I. zůstává i po patnácti letech neobjasněna

Soňa I. byla jednatřicetiletá, čerstvě vdaná, mladá žena z Radouňky na Jindřichohradecku. V prosinci roku 2008 se nevrátila z firemního vánočního večírku a její tělo vydala řeka Nežárka až v březnu následujícího roku. Pitva prokázala, že byla těhotná.

Publikováno

dne

Soňa I. byla jednatřicetiletá, čerstvě vdaná mladá žena z Radouňky na Jindřichohradecku. V prosinci roku 2008 se nevrátila z firemního vánočního večírku a její tělo vydala řeka Nežárka až v březnu následujícího roku. Pitva prokázala, že byla těhotná.

Vánoční večírek firmy Pollman se konal 19. prosince roku 2008 v restauraci Max v Denisově ulici v Jindřichově Hradci. Odsud se rozjaření účastníci pak vydali slavit do Paradise Clubu. Mladá novomanželka odsud ještě volala tchánovi, že si na zpáteční cestu vezme taxíka, ať pro ni tedy nejezdí.

Kamery zachytily a svědci potvrdili, že Soňa vyšla kolem půl druhé ráno ven a sedla si tam na obrubník. Ač bylo jen něco málo nad nulou, byla bez svého kabátu a v klubu zůstala i její kabelka a mobil. Naposledy pak byla viděna náhodnými svědky ještě o půl čtvrté na lavičce v parku Husovy sady.

Dále už se informace rozcházejí. Některé zdroje tvrdí, že byla spatřena s neznámým mužem, se kterým z parku nejspíš odjela do chatové oblasti Jemčina. Muž měl být údajně vysoký cca 175 cm, tmavých vlasů a fousů, s brýlemi a dvěma náušnicemi v levém uchu.

Podstatné je, že se Soňa domů již nevrátila. Její manžel po ní začal další den pátrat a zjistil, že veškeré její věci zůstaly v klubu. Telefon měla od rána nedostupný. Obrátil se proto na policii a ta zahájila rozsáhlé pátrání, které však bylo velmi dlouho neúspěšné.

Až 1. března následujícího roku objevil náhodný rybář v řece Nežárce nahé tělo, které mělo ruce za zády spoutáno izolepou. Byla to Soňa I. Pitva prokázala, že byla před smrtí škrcena, pravděpodobně i znásilněna, a bohužel se ukázal i další smutný fakt, že byla těhotná.

Kdo jednatřicetiletou ženu zavraždil, se dodnes vypátrat nepodařilo. Dlouho byl podezřelý její manžel, který pro své očištění dobrovolně podstoupil na policii vyšetření na detektoru lži. Policie také prostřednictvím médií pátrala po neznámém muži ze Sonina pohřbu a zveřejnila velmi zdařilý identikit. Zda se ho podařilo nalézt, není z dostupných informací zřejmé.

Dalším vodítkem, které by mohlo vraha usvědčit, jsou potom prsteny, které Soňa nosila na rukou a po vraždě zmizely. Policie doufala, že takto výrazné šperky někdo pozná a přihlásí se, bohužel marně. Posledním pokusem pak bylo zveřejnění případu v policejním kalendáři krimi pomníčků v roce 2022, ani to však žádnou novou stopu nepřineslo.

Proč a s kým byla mladá žena za mrazivého počasí dvě hodiny venku bez kabátu? Co se dělo potom a proč musela zemřít? Snad se na tyto otázky někdy dozvíme odpověď.

Zdroje:

Policie České republiky, Idnes, Extra, Jindřichohradecký deník, Na stopě

Oblíbené