Spojte se s námi


Zajímavosti

České krimi případy: Roman Postl po propuštění z vězení splnil své výhružky a pustil se do vraždícího řádění

Příběh Romana Postla po jeho první vraždě teprve začíná. Jakmile si totiž odpykal dvě třetiny trestu, začal na svobodě zabíjet nevinné oběti neuvěřitelným tempem. Jaký podíl na tom měla jeho povaha a z jaké části ho ovlivnily drogy, se již nikdy nedozvíme…

Publikováno

dne

Příběh Romana Postla po jeho první vraždě teprve začíná. Jakmile si totiž odpykal dvě třetiny trestu, začal na svobodě zabíjet nevinné oběti neuvěřitelným tempem. Jaký podíl na tom měla jeho povaha a z jaké části ho ovlivnily drogy, se již nikdy nedozvíme...

Roman Postl a jeho první vražda

Roman Postl se narodil v roce 1969 a již ve 29 letech se dopustil první vraždy. Jeho obětí se stal teprve sedmnáctiletý Jan Štencl. Při návštěvě nočního podniku v Oseku se pustil do křížku s vyhazovačem. Příčinou jejich sporu měla být údajně dívka. Do zaměstnance nočního podniku vyprázdnil Postl celý zásobník.

Za tuto vraždu si následně odpykával třináct let za mřížemi, ale za dobré chování byl z vězení předčasně propuštěn v dubnu 2008 po osmi letech. Na svobodě holdoval alkoholu, morfiu a pervitinu. Kromě omamných látek se pustil také do shánění zbraní. V jeho hlavě se totiž začal rodit ďábelský plán.

Řeči o pomstě nebyly jen planou výhružkou

Ve vězení údajně prohlásil, že za každý rok strávený za mřížemi zabije na svobodě jednoho člověka. Jak se ukázalo, tento slib hodlal dodržet.

Zavraždění nevinného podnikatele

První obětí Romana Postla po propuštění z vězení se 1. září 2008 stal podnikatel Karel Diviš. Společně se svým komplicem, Davidem Černým, ho nalákali do pasti, když předstírali, že mají potíže s autem. Karel Diviš u nich zastavil, ale Postl ho střelil do hlavy, tělo společně s Černým sbalili do kufru a z místa činu odjeli. Podnikatelovo auto poté nechali sjet do zatopeného lomu a tělo pohřbili neznámo kam.

Alespoň to později tvrdil David Černý policii, která při hledání Divišova těla požádala o pomoc veřejnost a později tělo našla nedaleko Milešova.

Zabití mladého brigádníka na benzinové pumpě

Druhou obětí byl dvacetiletý brigádník na benzinové pumpě Jiří Šťovíček, český kulturista, jenž obsadil 2. místo na mistrovství Čech juniorů do 70 kg v roce 2008. Šťovíček měl 2. září 2008 službu na benzinové pumpě v Předlicích, když dovnitř vtrhl Roman Postl se zbraní v ruce. 

Postl nevinného Šťovíčka střelil do hlavy, vybral kasu a nějakou elektroniku a z benzinky poté odešel.

Vraždící běsnění pokračovalo v baru Las Vegas v Chomutově

Další den, 3. září 2008, se Roman Postl rozhodl pokračovat se svém vraždícím běsnění v baru Las Vegas v Chomutově. Opět přišel se zbraní, zastřelil dvacetiletého barmana, jenž se jmenoval Dao Van Tinh a při odchodu bar zapálil.

Přestřelka mezi Postlem a policií připomínala akční film

Před barem na něj v autě již čekal David Černý. Tato akce se ale neobešla bez svědků a na místo se brzy dostavila policie. Roman Postl se dal na útěk, ale brzy byl dopaden dvojicí policistů. Protože Postl se odmítal vzdát a začal na policisty střílet, oni mu palbu opětovali.

Přestřelka skončila v okamžiku, kdy jeden z policistů, Roman Jedlička, padl k zemi. Stejně tak padl na zem i vrah narkoman. Jedličkův kolega Michal Králík svému parťákovi ihned zavolal pomoc, ale Jedlička svým zraněním bohužel podlehl a nepomohla ani snaha zdravotníků, kteří se ho snažili téměř hodinu oživovat.

O něco lépe na tom byl Postl, kterého sanitka převezla do nemocnice. I ten ale nakonec svým zraněním podlehl a zemřel 8. září 2008 v chomutovské nemocnici. 

David Černý byl dopaden a za napomáhání při vraždách byl v roce 2010 odsouzen na 19 let za mřížemi.

Otázkou zůstává, zda se Roman Postl ve vězení skutečně napravil a k vraždění ho dohnaly drogy, nebo zda si celé toto vraždící šílenství naplánoval již ve své cele.

Zdroje: Lidovky.cz, Policie.cz, Legendy kriminalistiky, teplickydeni.cz, Wikipedie.cz, dotyk.cz

Oblíbené