Spojte se s námi


Novinky

Češi jedou pomoci Ukrajině! Mnozí jezdí naslepo odvážet ty, kteří chtějí uprchnout válce

Publikováno

dne

Solidarita mnohých osob nemá mezi. V současné době probíhá válka na Ukrajině a v pomoci jejím občanům se angažují i mnozí Češi. Ti jezdí na Ukrajinu vyzvedávat rodiny, či jen tak naslepo odvážet ty, kteří prosí o pomoc.

Válka na Ukrajině se nejvíc dotkla těch, kteří s ní nemají nic společného. Nejen rodiny s dětmi se snaží dostat ze země, problémem je ale i to, že nemají jak.

Strach je mnohdy uvězní ve vlastním domě a bytě, ze kterého není cesty ven, jelikož venku řádí něco, co si snad ani nedokážeme představit.

Právě z toho důvodu mnozí čeští občané na Ukrajinu cestují, popřípadě alespoň na hranici, aby mohli odvézt rodiny či osoby, které chtějí ze země uprchnout.

Na Twitteru se tak mnozí dotazy těch, kteří do země cestují a ještě neví, koho budou vůbec odvážet. Zkrátka chtějí pomoci.

„Neumím bojovat, nejsem milionář a neskutečně mě štve, že nevím, jak Ukrajině pomoct. Ale mám auto, kam se vejdou 4 další lidi a dost věcí. Pokud bych mohl pro někoho dojet na hranici nebo tam cokoliv odvézt, udělám to. Kdykoliv. Nekoordinuje někdo něco takového? Pošlete to prosím dál?“ zeptal se lidí Adam Klsák.

Ten se dočkal mnoha odpovědí, jelikož v České republice žije velmi početná minorita osob původem z této válkou zasažené země.

Přidávají se i další, třeba nezisková organizace preshranice.eu, jenž shání dobrovolníky, řidiče či mikrobusy, pomocí kterých by bylo možné některé obyvatele odvézt ze země.

Dá se očekávat, že množství osob, které se vydají na pomoci této zemi, bude neustále přibývat. Nezbývá ji nic jiného, než poděkovat.

Zdroj: PresHranice.eu, Adam Klsák

Oblíbené