Spojte se s námi


Filmy a seriály

Bude Netflix levnější? Streamovací televize oznámila spolupráci s Microsoftem

Publikováno

dne

Skvělá zpráva. Už v dubnu Netflix oznámil svůj plán na zavedení levnějšího předplatného ve snaze zabránit dalšímu poklesu předplatitelů. Nyní začíná plán nabírat reálné obrysy, byla totiž oznámena spolupráce se společností Microsoft.

Netflix musel v prvním čtvrtletí tohoto roku čelit nepříjemné zprávě. Poprvé po více než 10 letech mu totiž klesl počet předplatitelů. V dubnu tedy streamovací televize oznámila, že plánuje zavést levnější předplatné.

To se nyní začíná pomalu stávat realitou. Už v červnu totiž spoluředitel Netflixu Ted Sarandos prohlásil, že společnost vyjednává s různými firmami o možnostech spolupráce. Teď už je na stole i konkrétní dohoda.

Netflix totiž ve středu oznámil spolupráci se společností Microsoft, která bude spravovat technologii pro prodej reklamního prostoru. Díky tomu bude levnější předplatné s reklamami možné.

„Microsoft prokázal schopnost uspokojit všechny naše reklamní potřeby tím, že s námi vytvoří novou nabídku předplatného založeného na reklamě,“ nechal se slyšet provozní ředitel Netflixu Greg Peters.

K dohodě došlo jen krátce před tím, než bude mít Netflix k dispozici zprávu o výsledcích za druhé čtvrtletí tohoto roku. Ta bude zveřejněna v úterý. Už předem Netflix varoval investory, že počítá se ztrátou až dvou milionů předplatitelů.

Poklesu předplatitelů nezabránil ani návrat populárního a pomalu již kultovního seriálu Stranger Things. Ten přitom láme divácké rekordy.

Za zmínku stojí, že konkurence Netflixu v podobě Disney+ už také zavedla předplatné s reklamou. Celkově totiž spolu s odezníváním pandemie koronaviru klesá zájem o sledování streamovacích televizí.

Zdroj: Netflix, CNBC

Oblíbené