Spojte se s námi


Filmy a seriály

Bude brzy Voyo jedničkou na trhu? Tuzemská platforma rychle dohání Netflix, jehož čísla v České republice již příliš nestoupají

Publikováno

dne

Svět streamingových platforem se neustále rozrůstá, fanoušci seriálů a filmů mají na výběr z několika různých služeb, přičemž v tuzemsku je tou nejsledovanější Netflix. Ovšem jeho růst již není tak strmý, narozdíl od Voyo, které jej dost možná za pár let předskočí.

Netflix je jedničkou streamovacích platforem. O tom již není pochyb, ačkoliv jeho čísla již nerostou tak, jak by jeho tvůrci čekali. Vlastní filmy a seriály mnohdy zaujmou, ovšem větší konkurence zapříčinila úpadek.

Jaké služby vůbec existují? Mezi ty největší ve světě se řadí mimo Netflix i HBO Max, Amazon Prime, Apple TV, Hulu či Disney+. Mezi tyto giganty můžeme u nás ale započítat i Voyo.

A to se rozhodně nemůže podceňovat. V tuzemsku je totiž dvojkou,která má potenciál se v budoucnu stát jedničkou. Nyní má u nás a na Slovensku dohromady 400 tisíc předplatitelů!

V porovnání Netflix má půl milionu, ale pouze v České republice, a tak bude ve vedení okolo 200 tisíc předplatných. Ovšem Voyo rapidně roste, narozdíl od své konkurence v České republice.

Voyo je oproti Netflixu takřka o polovinu levnější (záleží na druhu předplatného), nabízí mimo novácké seriály i vlastní tvorbu, která se v televizi zatím neobjevuje.

Do boje ale vstoupila i Prima, která nechce být pozadu a brzy svou platformu představí. Fanouši seriálů a filmů se tak mají na co těšit, v příštím roce totiž přibude i nový gigant SkyShowtime.

Zdroj: Netflix, Filmtoro

Oblíbené