Spojte se s námi


Hudba

Bring Me the Horizon vydali nečekaně nové očekávané album, to rozděluje fanoušky i experty. Je to deska definující dnešní dobu?

Oblíbená britská kapela Bring Me The Horizon vydala minulý týden překvapivě nové album víceméně ze dne na den. Než fanoušci stihli zpracovat nadšení, nebyl pořádně čas desku objektivně zhodnotit. Jak se povedla a jaké na ni jsou reakce?

Publikováno

dne

Oblíbená britská kapela Bring Me The Horizon vydala minulý týden překvapivě nové album víceméně ze dne na den. Než fanoušci stihli zpracovat nadšení, nebyl pořádně čas desku objektivně zhodnotit. Jak se povedla a jaké na ni jsou reakce?

Uskupení okolo Oliho Sykese mělo před lety velký plán. Vydat čtyři desky během jednoho roku. Všechny měly vyjít v roce 2020, všechny měly mít v názvu spojení Post Human, přičemž zbytek názvu se měl u všech lišit.

Psal se říjen roku 2020, když vyšlo první z alb. Neslo název Post Human: Survival Horror. Nebylo jasné, kdy se dočkáme dalšího. V noci ze 23. května na 24. května však Bring Me the Horizon nadchli fanoušky a vydali po necelých čtyřech letech druhou ze čtyř plánovaných desek.

Novinka se jmenuje Post Human: NeX GEn. Obsahuje hned 16 skladeb, přičemž stopáž alba se pohybuje na 55 minutách a 26 sekundách. A stojí to za to? Rozhodně ano!

Některé z písní už jsou venku delší dobu. Například singl Die4U vyšel už v září 2021, sTraNgeRs je venku od července 2022. LosT zveřejnila kapela v květnu 2023, AmEN! v červnu téhož roku. Kool-Aid už je venku více než dva měsíce.

S některým materiálem už se tedy fanoušci mohli seznámit poměrně dostatečně. A čekání na ten zbytek se vyplatilo. Fanoušky sice novinka rozděluje, v drtivé většině ale převládá spokojenost.

Vydali Bring Me the Horizon zásadní desku?

Chválou nešetří ani recenzenti. Například prestižní britské médium Guardian označuje novinku britské kapely jako album definující tuto digitální přetíženou éru.

Kapela se dočkává ocenění zejména za snahu o inovace, originalitu a hledání nových směrů. „Vytvořili monstrum. Dokázali, že se vyrovnají s kreativními požadavky, které na ně jsou kladeny. Jaká re-GeN-erace,“ píše oblíbený plátek Kerrang.

„Chaotická, matoucí, nesmyslná. Post Human: Nex GEn je deska, u níž máte pocit, že by neměla fungovat, ale překvapivě i přesto funguje skvěle. Bude předzvěstí příští generace metalcoru? Nevíme, ale v je v ní něco neuvěřitelně lidského,“ hodnotí novinku Bring Me the Horizon magazín Louder.

A co může být nečekaným hitem a pomyslným černým koněm? Za nás jednoznačně skladba YOUtopia, která je hned po intru vynikajícím startem celé desky.

Zdroj: Bring Me the Horizon, YouTube, Guardian, Loudwire

Oblíbené