Spojte se s námi


Politika

Babiš nemá o post předsedy vlády zájem. Zeman tak jmenuje Petra Fialu

Publikováno

dne

Prezident Miloš Zeman se po delší odmlce opět přihlásil ke slovu a v pátek potvrdil, že premiérem jmenuje Petra Fialu poté, co Andrej Babiš podle jeho slov o tento post zájem nemá.

Prezident České republiky má za sebou velmi náročné období, které strávil několik týdnů v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Nyní se však cítí lépe a lékaři jej tak přesunuli na běžný pokoj.

V rozhovoru pro rádio Frekvence 1 se nechal slyšet, že se již cítí dobře a důvod hospitalizace byl ten, že mu nechutnalo jíst a špatně trávil. Zároveň předpokládá, že své povinnosti si bude plnit ještě rok a půl.

V posledních týdnech se přitom jeho zdravotní stav hodně řešil, když se spekulovalo nad tím, zda je stále Miloš Zeman schopen funkci prezidenta ČR vykonávat.

Po tomto rozhovoru se může zdát, že s výkonem funkce Zeman nebude mít žádný problém, avšak lékařské konzilium se naopak vyjádřilo v tom smyslu, že prezident České republik nemůže naplno pracovat a jeho prognóza je vzhledem k závažnosti onemocnění nejistá.

Miloš Zeman se dle posledních informací chystá Petra Fialu jmenovat premiérem. Jmenování však má podle prezidenta proběhnout na zámku v Lánech namísto na Pražském hradě.

„Andrej Babiš, se kterým jsem mluvil, nemá zájem stát se premiérem. Nikdo s ním nechce jednat,” řekl Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1.

Vzhledem k sílící se pandemii koronaviru navíc posluchače ujistil, že udělá vše pro to, aby nová vláda dvou koalic vznikla pokud možno co nejdříve.

Zdroj: Frekvence 1

Oblíbené