Spojte se s námi


Novinky

Hledá imunitu na Hradě, reaguje Fiala. Jaké jsou další ohlasy na Babišovu kandidaturu?

Publikováno

dne

Prezidentské volby se blíží a v neděli večer jsme se dozvěděli jméno nového, nicméně očekávaného kandidáta. Bývalý ministr financí či premiér Andrej Babiš navzdory aktuálnímu soudnímu řízení oznámil, že se hodlá stát novou hlavou státu. Jaké jsou ohlasy?

Andrej Babiš dlouho otálel, vždy odpovídal neurčitě, nicméně to, co se víceméně čekalo, je realitou. Bývalý premiér a nyní opoziční poslanec za hnutí ANO bude kandidovat na post prezidenta.

Svůj krok oznámil v neděli večer ještě předtím, než jej v pondělí posvětilo předsednictvo jeho hnutí. Na tiskové konferenci přiznal, že si je vědom faktu, že není favoritem. Očekává, že jej budou oponenti očerňovat a stejně tak už nyní varuje před mediální štvanicí.

Kandidaturu odůvodňuje tím, že jej současná situace u nás i ve světě přesvědčila, že má co nabídnout. Prý by nebylo dobré, kdyby u vlády byla pětikoalice a na Hradě její kandidát.

Například premiér Petr Fiala (ODS) ovšem vidí důvod ke kandidatuře jinak. Jednak kritizuje Babiše za to, že vede hybridní kampaň už půl roku. Mimo to ale prohlásil, že hledá na Hradě imunitu.

Své ohlasy ovšem nabídli i další kandidáti na post hlavy státu. „Zatímco pánové protikandidáti budou v kampani řešit svou minulost, já jsem připravena zaměřit se na budoucnost nás všech,“ nechala se na sociálních sítích slyšet Danuše Nerudová, která narážela na Babišovo stíhání či nedávné osočování jiného kandidáta Petra Pavla.

Právě generál Pavel ve svém vyjádření ihned potvrdil slova Nerudové a připomenul Babišovu minulost, když okomentoval jeho vedení České republiky v době krize. Druhou šanci by prý dostat neměl. Své si řekl i Pavel Fischer.

Babiš sice slibuje pozitivní kampaň, nicméně experti i jeho oponenti očekávají spíše pravý opak a agresivitu, kterou rodák z Bratislavy proslul. Obzvláště nyní, když probíhá soudní proces v kauze Čapí hnízdo.

Server Seznam Zprávy již zveřejnil souhrn výpovědí, které u soudu zazněly. Vypovídalo hned 42 svědků. Jedním z nich byl i expremiérův syn Andrej Babiš mladší, který opět promluvil v neprospěch svého otce.

Zdroj: Twitter, Andrej Babiš, Danuše Nerudová, Seznam Zprávy

Oblíbené