Spojte se s námi


Novinky

Andrej Babiš: Jsem překvapen, jak je na tom prezident dobře

Publikováno

dne

Premiér Andrej Babiš v pondělí navštívil Miloše Zemana v nemocnici. Po návštěvě Babiš uvedl, že je překvapen nad tím, v jak dobré kondici prezident momentálně je.

Andrej Babiš s Milošem Zemanem na schůzce řešili povolební situaci. Babiš stále neuvažuje o přijetí pověření k sestavení vlády a očekává, že prezident k jejímu sestavení pověří předsedu ODS Petra Fialu.

„Bylo by neseriózní, kdybych se následujícího půl roku snažil dojednat koalici a rozstřeloval tu aktuální. Prezident po přijetí pana Fialy řekne, jak bude postupovat,” prohlásil Andrej Babiš.

Zároveň Babiš vyjádřil radost nad tím, v jak dobré kondici se prezident momentálně nachází. „Když si vzpomenu na to stanovisko, které nemocnice poslala do Senátu, tak v posledním bodě se mluvilo o prognózách, které nebyly úplně dobré. Jsem překvapen, jak dobře na tom je,” uvedl po návštěvě Andrej Babiš.

Miloš Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizován od 10. října. Jeho stav se ale stále více lepší, což bylo dokázáno i přesunem prezidenta z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj. Nyní mu nemocnice povolila i přijímat návštěvy.

Zdroj: Novinky.cz, Vyjádření Andreje Babiše

Oblíbené