Spojte se s námi


Hudba

AC/DC se vrací do Evropy. Českou republiku minou, zamíří však na Slovensko

Australské hudební legendy ohlásily velké evropské turné. AC/DC čeká 21 koncertů v 10 městech. Poměrně překvapivě však mezi zastávkami rockových velikánů chybí Česká republika.

Publikováno

dne

Australské hudební legendy ohlásily velké evropské turné. AC/DC čeká 21 koncertů v 10 městech. Poměrně překvapivě však mezi zastávkami rockových velikánů chybí Česká republika.

Psal se rok 2016, když v Evropě naposledy zářili velikáni AC/DC. Tehdy odjeli turné s novinkou pod jménem Rock or Bust, která rozhodně bavila. Neobešlo se to ale bez komplikací. Zpěváka Briana Johnsona totiž musel kvůli zdravotním trablům nahradit Axl Rose.

Ani frontman legendárních Guns N‘ Roses ovšem nebyl úplně zdráv. Zlomil si totiž nohu a koncerty absolvoval v sedě. To se ale na jeho výkonu nijak nepodepsalo. Ubralo to možná trochu energie koncertům, ale jinak nebylo příliš co vytýkat.

Tehdy se australská banda představila také v Praze. Českou metropoli ovšem v roce 2024 při dalším naplánovaném evropském turné nenavštíví.

AC/DC se vrací do Evropy

Jak již bylo zmíněno, Evropu naposledy australská kapela navštívila v roce 2016. Na její návrat se tedy hodně dlouho čekalo. Mohlo k němu dojít i dříve, pandemie koronaviru však byla proti.

Na pódia se AC/DC vrátili loni na podzim v Kalifornii. Už s Brianem Johnsonem za mikrofonem. Zatímco při poslední tour hrála prim novinka Rock or Bust, nyní bude v hlavní roli deska Power Up z roku 2020.

Čeští fanoušci mohou mít z oznámení turné rozporuplné pocity. Rockové legendy se sice neobjeví v České republice, ale nebudou daleko za jejími hranicemi. Naopak. Kdo bude chtít, rozhodně není bez šance jejich koncert navštívit.

Hned dva koncerty si střihnou na Olympijském stadionu v Mnichově (9. a 12. června), 16. června si zahrají v Drážďanech, dvě akce mají na programu také ve Vídni v Ernst Happel Stadium (23. a 26. června).

Mimo to si to AC/DC namíří také do Bratislavy, 21. července se totiž představí na tamním starém letišti. Kdo tedy bude chtít australské velikány vidět, příležitosti rozhodně má.

Zdroj: AC/DC, Louder

Oblíbené