Spojte se s námi


Novinky

650 českých vojáků míří na hranici s Ukrajinou! Mají mimo jiné pomoci s uprchlickou krizí

Publikováno

dne

Vláda schválila vyslání vojáků na hranici Slovenska s Ukrajinou. Jejich cílem bude mimo jiné i pomoci s uprchlickou krizí. Misi ovšem ještě musí schválit parlament. Mělo by se jednat až o 650 vojáků.

Kabinet české vlády schválil vyslání 650 vojáků na Slovensko, přesněji na jeho hranici s Ukrajinou, která je v současné době ve válce s Ruskem.

Vojáci mají posílit alianční přítomnost ve východních zemí NATO, navíc pomohou s uprchlickou krizí, která se výrazně dotkla i naší země.

Vláda odsouhlasila i vyslání vojáků, jenž budou stavět tábory pro uprchlíky. Ti již na Slovensko odcestovali, zatím se ale účastní cvičení.

Náklady by se měly dle ministerstva obrany pohybovat okolo 540 milionů korun. Mimo vyslání vojáků se ale řešily i další důležité věci.

„Vnitro nyní předkládá novelu o mimořádné ochraně uprchlíků podle dohody ministrů vnitra EU. Další předlohy související s uprchlíky se zabývají sociálními otázkami či zvláštními pravidly v oblasti školství,“ oznámila Česká televize.

Dosud bylo potřeba uprchlíka z Ukrajiny registrovat do tří dnů na cizinecké policii, lhůta se ale prodloužila, a to na 30 dní.

Zdroj: Česká televize, Seznam zprávy

Oblíbené