Spojte se s námi


Zajímavosti

12 znaků toho, že jste inteligentnější, než si myslíte

Někteří lidé si o sobě myslí, že snědli moudrost světa a jiní si o sobě vůbec nedovolí tvrdit, že něco ví nebo umí. Jaké jsou tedy znaky inteligence, díky kterým můžete přestat o své chytrosti pochybovat? To se dozvíte v našem článku.

Publikováno

dne

Někteří lidé si o sobě myslí, že snědli moudrost světa, a jiní si o sobě vůbec nedovolí tvrdit, že něco ví nebo umí. Jaké jsou tedy znaky inteligence, díky kterým můžete přestat o své chytrosti pochybovat? To se dozvíte v našem článku.

Hýříte kreativitou

Kreativita je klíčovým znakem inteligence, protože vyžaduje myšlení „out of the box“ a schopnost měnit vzorce svého myšlení. Kreativní lidé jsou obecně považováni za velmi chytré. Jejich inteligence není srovnatelná dokonce ani s „knižně chytrými“ lidmi.

Nezakládáte si na pořádku

Čím větší nepořádek kolem sebe máme, tím jste chytřejší. Neuspořádané prostředí podněcuje lidi k větší kreativitě a cílevědomosti. Když čelíte chaosu a nepořádku, jste motivováni k abstraktnějšímu myšlení.

Jste zvídaví

Když se rádi učíte, naučíte se více vědomostí a tím budete chytřejší. Studie z Goldsmiths University of London potvrzuje, že pokud investujete svůj čas a úsilí do svého intelektu, živíte svou zvědavost, a to hraje hlavní roli v kognitivním růstu. Nestačí však pouze studovat, ale chtít se něco naučit.

Mluvíte sami se sebou a nevadí vám být o samotě

Nemusíte se bát, pokud mluvíte sami se sebou, nemusíte být nutně blázni. Naopak tato aktivita zlepšuje sebekontrolu, což je důležitá forma inteligence. Stejně tak je známkou chytrosti i schopnost být sám se sebou o samotě. Tento čas je skvělý pro přemýšlení, určování priorit a plánování, což posiluje sebeovládání.

Jste zábavní

Psychologická studie Univerzity v Novém Mexiku z roku 2011 zjistila, že komici a vtipní lidé dosahovali vyššího skóre ve verbální inteligenci. Chytří lidé mívají smysl pro humor a pro vtip či slovní hříčku nejdou daleko.

Nemyslíte si o sobě, že jste chytří

Víte, že nevíte všechno. Zatímco ne moc bystří a schopní lidé přeceňují své znalosti a myslí si, že jsou nejchytřejší na světě, inteligentní lidé si jsou vědomi toho, že neví všechno a pořád se toho mohou spoustu naučit a dozvědět.

Milujete čokoládu

Existuje spojitost mezi lahodnou čokoládou a mozkovou kapacitou. Sloučeniny zvané flavanoly, obsažené v kakau, mohou zvýšit kognitivní výkonnost. Konzumace čokolády ovlivňuje paměť, pozornost a rychlost zpracovávání dat. Každodenní jezení čokolády pak zvyšuje kognitivní výkon dlouhodobě.

Prokrastinujete

Odkládáte povinnosti na poslední chvíli a nevadí vám jen tak lelkovat místo neustálého pracovního nasazení? Nemusíte se za sebe stydět nebo si to vyčítat. Pokud prokrastinujete, znamená to, že si dáváte na čas místo unáhlených rozhodnutí nebo zvolení nejjednoduššího řešení. Chytří lidé prokrastinují také proto, že věnují svůj čas úkolům, které jsou důležitější.

Nemáte rádi hluk

Máte rádi při práci naprosté ticho stejně jako Franz Kafka, Charles Darwin nebo Anton Čechov? Tito geniální lidé potřebovali při práci úplné ticho, protože neuměli odfiltroval hluk z okolí. Studie ukazují, že inteligentní lidé nedokáží ignorovat zvuky jako je mluvení, šoupání nohou, žvýkání nebo psaní na klávesnici.

Jste levák

V minulosti se leváctví spojovalo s kriminalitou či napojením s ďáblem a dlouhou dobu se přeučovalo na pravorukost. V dnešní době je však spojováno s divergentním myšlením, což je forma kreativity, při které přicházíte s několika originálními řešeními problému. Možná proto je mezi leváky tolik vědců, umělců, architektů nebo hudebníků.

Zdroje: inc.com, rd.com, insider.com

Oblíbené