Spojte se s námi


Novinky

Zemanův zdravotní stav se mírně zlepšil, zní z nemocnice

Publikováno

dne

Kolem zdravotního stavu Miloše Zemana je mnoho nejasností. Český prezident je momentálně hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, ze které nyní přicházejí dobré zprávy. Stav Miloše Zemana se v posledních hodinách mírně zlepšil.

Velké obavy o zdravotním stavu hlavy státu rozproudilo prohlášení předsedy Senátu Miloš Vystrčila, jenž uvedl, že prezident Miloš Zeman není aktuálně schopen vykonávat svůj úřad.

Ve zprávě rovněž stálo, že dlouhodobá zdravotní prognóza Zemana je velmi nejistá. Nyní alespoň z nemocnice přišly lepší zprávy, dle kterých se zdraví Zemana mírně zlepšilo.

„Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,” uvedla tisková mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Tato zpráva sice uvádí mírné zlepšení zdravotního stavu prezidenta, nicméně stále není jasné, zda je, či není schopen, vykonávat svůj úřad. O tomto se nejnovější prohlášení Ústřední vojenské nemocnice nezmiňuje.

Zdroj: Prohlášení ÚVN, Novinky

Oblíbené