Spojte se s námi


Novinky

Zápas Čechů o bronz sledovalo 1,3 milionu diváků starších 15 let! Jak na tom byly další zápasy?

Publikováno

dne

Hokejové mistrovství světa bývá v České republice hojně sledované. Nejsledovanějším zápasem celého turnaje v České republice byl souboj Čechů s Američany o bronz, který sledovalo 1,32 milionů diváků starších 15 let. Jak jsou na tom zbylé zápasy v porovnání?

V neděli ve 14:20 se odehrál jeden z nejdůležitějších zápasů českého hokeje posledních let. Češi vyzvali v souboji o bronz USA a i když dvě třetiny tahali za slabší konec provazu, ve třetí třetině spustili uragán.

Poslední třetinu vyhráli 6:1 a celkově tak 8:4, díky čemuž po deseti letech slaví zisk medaile. Tento zápas sledovalo dle Mediaguru 1,32 milionu diváků ve věku 15+.

To z něj dělá nesledovanější zápas turnaje v tuzemských vodách. Jak na tom byly další zápasy? Do nejlepší desítky se dostalo celkem 9 zápasů, ve kterých figuroval českým tým.

Druhou příčku obsadil semifinálový souboj s Kanadou (1,22 milionu), třetí čtvrtfinále s Německem (1,09 milionu), následovaly zápasy s Finskem (1,03 milionu) a Norskem (1,01 milionu).

Souboje se Švédskem, Lotyšskem, USA a Rakouskem se již vešly do prvního milionu, elitní desítku uzavřelo finále mezi Finskem a Kanadou, jenž sledovalo 840 tisíc osob.

Zajímavý turnaj, který by mohl přitáhnout diváky k televizním obrazovkám, je na programu v polovině listopadu. To totiž začíná fotbalové mistrovství světa v Kataru, které bude v tomto termínu vůbec poprvé v historii.

Zdroj: Mediaguru, ČT Sport

Oblíbené