Spojte se s námi


Různé

Zámek Loučeň zve na netradiční oslavu: Přivítejte Nový rok ještě před půlnocí

Oslavte Nový rok jako první v Evropě již ve 13 hodin středoevropského času! Anebo si vyšlápněte na jeden ze 74 charitativních výletů Klubu českých turistů nazvaných souhrnně Čtyřlístek 2024

Publikováno

dne

Oslavte Nový rok jako první v Evropě již ve 13 hodin středoevropského času. Také přinášíme pár tipů silvestrovských charitativních výletů Klubu českých turistů nazvaných souhrnně Čtyřlístek 2024

Nenechte si ujít neobvyklý Silvestr na zámku Loučeň u Nymburka

Především Loučeň vešla ve známost ojedinělou oslavou posledního dne roku. Načež na zámku Loučeň oslavíte Nový rok vůbec jako první v zemi či dokonce i, zdá se, první v Evropě! Nový rok slaví na zámku  o celých 11 hodin dříve.

Jmenovitě knížecí rodina Thurn-Taxisů, jíž zámek patřil, byla naprosto otevřená všemu novému až světovému. Pročež zámecké panstvo navíc ve třech po sobě jdoucích hodinách představí novoroční oslavy i na třech různých místech naší planety.

Nechte se zlákat na Nový rok 46. ročníkem výstupu na Kozákov

Nový rok na strážné hoře. Vyhaslá sopka Kozákov se nachází na severním okraji malebného Českého ráje. Zájemci o hvězdicový výstup nastupují z různých míst, jako jsou Semily, Turnov, Železný Brod či Lomnice nad Popelkou anebo Rovensko pod Troskami.

Dle organizátorů lze vystoupat terén za tímto účelem nejen pěšky, ale více zdatní na lyžích či na kole anebo prý můžete přicválat i na koni! Cílem je Riegrova chata na vrcholu Kozákova, prezentace účastníků od 9-15 hodin.

Liberec zve na Nový rok na bájný Ještěd – dominantu severních Čech

Nový rok na Ještědu. Již přes 40 let trvá tradice novoročního výstupu na horu Ještěd, na jejímž vrcholu září Hubáčkův rotační hyperboloid. Jako obvykle je výchozím bodem trasy infocentrum v Horním Hanychově v 8.30 hodin.

Dále se vydáte po modře značené turistické trase, jež vás spolehlivě dovede až na vrchol hory, kde za odměnu obdržíte novoroční diplom, odznak a vrcholové razítko. Počítejte s trasou v délce zhruba 4 kilometry.

Novoroční výstup na horu Čerchov

Na Nový rok se také můžete vydat na horu Čerchov, která se vypíná necelé dva kilometry od německých hranic, cca 12 kilometrů jihozápadně od Domažlic. V tomto případě se jedná již o 26. ročník. Odchod na Čerchov naplánujte z parkoviště v Caparticích v 10 hodin. Trasa měří  4,4 kilometry.

Praha vítá milovníky historie a nabízí výlet silvestrovskou Prahou

V důsledku toho peněženku odlehčíte o pouhých 30 Kč za startovné, ale přispějete ke značení turistických tras pro vozíčkáře. Navíc obdržíte odznak, kalendářík a pamětní razítko. Pozor: Start není na Nový rok, nýbrž o den dříve.  Sraz účastníků je u Národního divadla na náměstí Václava Havla mezi 11.30-13 hodin. Zejména vás může hřát pocit pomoci hendikepovaným, pro které připravuje Klub turistů další dvě nové trasy.

Pozvěte na silvestrovské či novoroční výlety i své známé. Navíc si společně vyšlápněte po rozhlednách a kopcích a objevujte turistické chaty. Mimochodem pro účastníky je připravené i překvapení v podobě opékání špekáčků či hudební program.

Konečně ať už se na Silvestra rozhodnete pro párty,  turistiku, či pro lenošení, mějte na paměti staré dobré české přísloví, a to: Jak na Nový rok, tak po celý rok!

Zdroje: zamekloucen.cz, kudyznudy, kct.cz

Oblíbené