Spojte se s námi


Novinky

Z Ruska odchází velké firmy v čele s Apple, BMW či Nike

Publikováno

dne

Kvůli invazi na Ukrajině opouštějí Rusko známé světové značky. Mezi ty nejvýznamnější, které se pro zastavení podnikání v této zemi rozhodly, patří třeba gigant Apple, automobilky BMW a Škoda Auto či Nike a Puma.

Na Ruské federaci se začíná stále více podepisovat její invaze na Ukrajinu. Dochází totiž k odchodu velkého množství značek, bez kterých si mnozí nedokážou život představit.

Rusko masivně opouští automobilový průmysl. Výrobu a dovoz svých vozů již zastavily automobilky Škoda Auto, BMW, Ford, Honda, Volvo, Toyota, Mazda, Volkswagen, Mercedes-Benz nebo Mitsubishi.

I módní průmysl se ovšem v zemi Vladimira Putina výrazně změní. Opouští ji Nike s Pumou, ale také gigant H&M. Adidas již zemi opustil před více lety.

Nové filmy v Rusku neuvedou studia Warner Bros, Disney či Sony Pictures Entertainment. Týká se to tak i nového Batmana, jenž v České republice vyšel ve čtvrtek.

Svůj odchod z Ruska oznámil i Apple, jenž ukončil prodej všech svých produktů v zemi, navíc vypnul platební metodu Apple Pay.

V neposlední řadě končí v Rusku i Ikea, která se rozhodla opustit i Bělorusko, které s Ruskem kooperuje. Dotkne se to ovšem až patnácti tisíc zaměstnanců této firmy.

Zdroj: Mediaguru, CSFD

Oblíbené