Spojte se s námi


Novinky

Volný není sám. Poslaneckou nemocenskou si dopřávala také šéfka Trikolory

Publikováno

dne

Lubomír Volný nezůstal sám. Kromě něj nastoupila na poslaneckou nemocenskou také šéfka Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková. Dle jejích slov tak ale učinila až poté, co jí skončil její mandát.

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková se v říjnových volbách nedostala do Poslanecké sněmovny. Jakmile jí pak skončil její poslanecký mandát, nastoupila na nemocenskou.

„Na nemocenskou jsem nastoupila až po skončení poslaneckého mandátu, tedy nikoli jako politik, ale jako běžný občan. Stalo se tak na doporučení mého lékaře po hektickém půlroce,“ vyjádřila se pro Novinky.

I přesto se však její nemocenská vypočítává z poslaneckého platu.

Poslaneckou nemocenskou využíval také Lubomír Volný, zakladatel strany Volný blok. Oproti Majerové Zahradníkové však Volný na nemocenskou nastoupil ještě před vypršením mandátu.

Volný se navíc pravidelně účastnil demonstrací proti povinnému očkování. Jakmile informace o jeho využití nemocenské vyšla na veřejnost, distancovala se od něj „jeho“ strana, která v návaznosti na to plánuje změnu názvu.

Jedné z demonstrací se však účastnila také Majerová Zahradníková, konkrétně 17. listopadu 2021. Nicméně médiím neprozradila, zdali ještě v té době byla na nemocenské. Prý je zdravotní stav každého občana soukromou záležitostí.

Šéfka Trikolory alespoň prozradila, že jí její ošetřující lékař navrhuje ozdravný pobyt v lázních.

Zdroj: Novinky, ČT24

Oblíbené