Spojte se s námi


Novinky

Volkswagen přichází s novou značkou a hodlá rozšířit svůj sortiment! O jaký nový automobil se jedná?

Publikováno

dne

Volkswagen Scout – to je jméno nové značky, respektive zcela nových prototypů, které se mají postarat o rozšíření sortimentu německé automobilky. Volkswagen se netají velkými plány a právě Scout by měl být zlomovým produktem na cestě k vytouženému cíli.

Není žádným tajemstvím, že koncern Volkswagen chce výrazně zesílit svou pozici na trhu. Dvě značky, které spadají do této velké společnosti, tedy Audi a Porsche, velmi vážně zvažují vstup do formule 1.

Marketingová síla obou značek a koncernu vůbec vyletí raketovým způsobem vzhůru, ze spolupráce s týmy F1 zase Volkswagen může získat cenná data, která by se potencionálně dala využít v automobilovém průmyslu. Především co se týče práce s palivem a jeho spotřebou nebo složením.

Aktuálně se však koncern rozhodl pro radikální krok prostřednictvím koupě známé značky a kompletně nových prototypů.

Německá společnost na trh uvádí známou značku s názvem Scout, která se má zejména v USA zaměřit na elektrické offroady. Volkswagen tak míří do sektoru, kterému momentálně vévodí Ford s GM, a do kterého pomalu, ale jistě vstupuje také Hummer.

Volkswagen chce prodávat terénnní SUV v přepočtu za milion korun, druhý model se pak má pohybovat v podobné cenové kategorii.

Na základě nejnovějších informací má s ohledem na vytvoření zcela nových prototypů utratit okolo 2,4 miliard Kč.

A jak už německá společnost v nedávném čase sama prohlásila, Volkswagen chce zdvojnásobit svůj podíl na americkém trhu s elektrickými vozidly a do roku 2025 se stát nejprodávanějším výrobcem elektromobilů na světě.

Zdroje: Volkswagen, CNN

Oblíbené