Spojte se s námi


Různé

Víte, jaká je vaše životní tarotová karta? Spočítejte si to!

Z tarotových karet se už celá staletí věští osud. Jejich silná symbolika oslovuje podvědomí a prý se z nich dá vyčíst mnoho o naší povaze a možná i o budoucnosti. Zjistěte, jaká je vaše životní karta a na jaký archetyp odkazuje!

Publikováno

dne

Z tarotových karet se už celá staletí věští osud. Jejich silná symbolika oslovuje podvědomí a prý se z nich dá vyčíst mnoho o naší povaze a možná i o budoucnosti. Zjistěte, jaká je vaše životní karta a na jaký archetyp odkazuje!

Tarotové karty jako okno do povědomí i budoucnosti

Původ tarotu není úplně jasný. Víme, že už ve 14. století kolovaly Evropou karty, které bychom mohli označit za tarotové. Výkladové a obrázkové karty však určitě existovaly již před tím.

Tarot obecně dostal do povědomí lidí známý mág Aleister Crowley, který vytvořil svou vlastní sadu, jež dodnes patří mezi ty nejpoužívanější.

V moderní době poté tarot vytáhla nahoru jungiánská psychologie, která – stejně jako tarot – pracuje s archetypy, a tak tarotové karty používají někteří psychologové například i při terapiích se svými klienty.

Velká a Malá arkána

Klasický balíček tarotu se skládá z dvadvaceti karet tzv. Velké arkány a je doplněn kartami Malé arkány, jež tvoří čtyři domy (Meče, Poháry, Hole a Disky (někdy též označované jako Mince či Pentakly), které mají každý po 14 kartách.

Každá z karet má silný archetypální význam, což se týká především karet Velké arkány. Máme tu témata, která mocně ovlivňují lidský život (Smrt, Milenci, Spravedlnost, Síla…), archetypální postavy (Císař a Císařovna, Mág, Blázen, Ďábel) či důležité přírodní atributy (Měsíc, Hvězda, Slunce). Pokud si chcete vyzkoušet vlastní výklad, je ideální začínat právě s kartami Velké arkány, které jsou poměrně srozumitelné a umožní vám do tajemství tarotu rychleji proniknout.

Pro hlubší výklad či pro psychoterapeutickou práci se pak mohou hodit i karty Malé arkány.

Jak si spočítat životní kartu v tarotu?

Je to jednoduché! Použijte datum narození. Sečtěte všechny číslice ve vašem datu narození. Pokud jste se narodili například 21. května 1998, sečtěte číslice 2+1+5+1+9+9+8. Vyjde vám číslo 35. Jak jsme si řekli, mají karty Velké arkány pouze 22 karet, proto musíme sčítat dál: 3+5. Výsledkem je tedy 8, což znamená, že vaší životní kartou je tarotová karta s názvem Síla. Archetyp síly tak bude ovlivňovat celý váš život, a je to potenciál, s nímž je dobré se naučit pracovat.

Někteří znalci tarotu poté doporučují ještě propojit kombinaci výkladu tarotové karty s výkladem znamení horoskopu. Získáte tak zpřesněný výklad, s nímž můžete i nadále pracovat při svém seberozvoji.

A jaké jsou tedy jednotlivé karty Velké arkány?

0 Blázen, I Mág, II Velekněžka, III Císařovna, IV Císař, V Velekněz, VI Milenci, VII Vůz, VIII Síla, IX Poustevník, X Kolo štěstí.

XI Spravedlnost, XII Viselec, XIII Smrt, XIV Mírnost, XV Ďábel, XVI Věž, XVII Hvězda, XVIII Měsíc, XIX Slunce, XX Poslední soud.

XXI Svět.

Zdroj: tarotsara.cz

Oblíbené