Spojte se s námi


Novinky

VIDEO: O nejlepších fanoušcích na fotbalovém mistrovství Evropy je jasno. Skoti vzali Německo útokem

Už od 14. června probíhá v sousedním Německu fotbalové mistrovství Evropy a potvrzuje se, že se jedná o velký sportovní svátek. Až na výjimky panuje skvělá a přátelská atmosféra mezi všemi fanoušky. Jedni ale vyčnívají více než jiní. Skoti vzali Německo útokem.

Publikováno

dne

Už od 14. června probíhá v sousedním Německu fotbalové mistrovství Evropy a potvrzuje se, že se jedná o velký sportovní svátek. Až na výjimky panuje skvělá a přátelská atmosféra mezi všemi fanoušky. Jedni ale vyčnívají více než jiní. Skoti vzali Německo útokem.

Tohle se českým fotbalovým fanouškům líbit nebude. Zejména těm, kteří patří k příznivcům Sparty a Slavie. Ti totiž nemohou Skotsku po bitvách s glasgowským celkem Rangers FC přijít zrovna dvakrát na jméno.

Jenomže všude jinde jsou Skoti vnímáni trochu jinak. Jsou to srdeční lidé, kteří se rádi baví. A prokazují to i nyní v Německu, kde od 14. června do 14. července probíhá fotbalové mistrovství Evropy.

Jedna ze čtyř zemí Spojeného království sice nepatří mezi favority na výhru v turnaje, spíše naopak je řazena mezi velké outsidery, jenomže ani to nezabránilo statisícům Skotů vyrazit své krajany podpořit.

Ještě před startem šampionátu dorazilo do Mnichova, kde se hrál první zápas, více než 200 tisíc skotských fanoušků. Ti vzali bavorskou metropoli útokem. Byli všude, bavili sebe, vytvářeli skvělou atmosféru.

Chválila je mnichovská policie a záběry s tím, jak ovládli město, obletěly svět.

Ohromným zážitkem pak jako vždy bylo, když před zápasy skotské reprezentace zazněla hymna Flower of Scotland.

Jakmile začnou hrát dudy, jde cítit ve vzduchu napětí a čeká se na to, až se začne zpívat. Ve světě sportu patří skotská hymna mezi ty nejlepší. A velký podíl na tom mají hlasitě zpívající Skoti.

Skoti dělají své zemi skvělou reklamu

Aby toho ale nebylo málo, tak Skoty chválili také v Kolíně nad Rýnem. Na sociálních sítích se stalo hitem například video, kde při bouři a dešti dva Skoti doprovází starého muže s vozítkem a drží mu nad hlavou deštník.

Ať už se Skotsku na hřišti daří, či nikoliv, Skoti, fanoušci, dělají své zemi skvělou reklamu. I proto se dočkali pěkného ocenění.

Podle německé televizní stanice RTL byli skotští fanoušci oficiálně zvoleni nejlepšími příznivci na celém mistrovství Evropy. V anketě, kterou RTL spustila, dostali až 52 % hlasů, což je vynikající číslo.

Proslulá Tartan Army tak může slavit velké prvenství alespoň mimo hřiště. Určitě si ale přeje postup své země ze základních skupin. K tomu ale potřebuje ideálně vyhrát v neděli večer nad Maďarskem.

Zdroj: X, RTL

Oblíbené