Spojte se s námi


Novinky

Válek chce navýšit síť PCR testů, kvůli omikronu se odkládá uznávání protilátek

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v nedělní Partii Terezii Tománkové na CNN Prima News promluvil o plánech týkajících se koronavirových opatření. Jedním z jeho cílů je výrazné navýšení testovací sítě.

Publikováno

dne

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v nedělní Partii Terezii Tománkové na CNN Prima News promluvil o plánech týkajících se koronavirových opatření. Jedním z jeho cílů je výrazné navýšení testovací sítě.

Vlastimil Válek by se rád vrátil k uznávání PCR testů. Dle jeho slov je klíčové zásadní navýšení testovací sítě, aby se zvládalo 600 tisíc testů denně.

Nedávno nový ministr zdravotnictví dodal naději lidem, kteří se nechtějí očkovat. Říkal, že protilátky nejsou podvod a mluvilo se o jejich uznání. To ale kvůli variantě omikron aktuálně padá.

„Rozhodně se do role musí vrátit uznávání PCR testů. Je nutné ukázat, že když přijdu do této místnosti, bude minimální šance, že budu šířit koronavirus, když budu mít test,“ nechal se Válek slyšet v Partii.

Aktuálně jsou v řešení školní lyžařské zájezdy. Válek o ně nechce připravit neočkované děti. Podmínkou účasti by tedy měl být maximálně 72 hodin starý PCR test.

Následně by se měly PCR testy začít uznávat všem. Hlavní hygienička dostala jako prioritní úkol řešit navýšení PCR testů. Nyní jich je zvládáno 140 denně.

„Kdyby se neobjevil omikron, jsme na 200 tisících od půlky ledna. Má představa byla do září mít 600 tisíc testů na den. Problém je, že omikron je daleko více virulentní,“ dodal nový ministr zdravotnictví.

Zdroj: Prima CNN News, Partie Terezie Tománkové

Oblíbené