Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Sydney, největší a nejkrásnější město Austrálie

Sydney je největší město Austrálie. Pozoruhodné město, které vyniká svou kulturou a vysokou kvalitou života, je skvělou volbou pro všechny náročné cestovatele. Co stojí za to vědět o největším australském městě?

Publikováno

dne

Sydney je největší město Austrálie. Pozoruhodné město, které vyniká svou kulturou a vysokou kvalitou života, je skvělou volbou pro všechny náročné cestovatele. Co stojí za to vědět o největším australském městě?

Sydney se nachází ve východní části Austrálie u Tichého oceánu. Poloha tohoto města mezi Pacifikem a Modrými horami je velkým lákadlem pro mnoho turistů. Vybudování města u zálivu umožnilo vytvořit Port Jackson, který je největší přírodním přístavem na světě. Navzdory své prestiži a pověsti jedné z nejmodernějších světových metropolí se na území Sydney nachází několik národních parků.

Co stojí za to vědět o Sydney, je především to, jaká je kvalita života v něm. Je třeba říci, že vedení města ví své. Sydney se již řadu let drží na předních místech žebříčků měst s nejlepším životem, o čemž svědčí i obrovský počet obyvatel, který činí 5,2 milionu.

Zasloužená vysoká místa nejsou náhodná, protože právě v tomto městě se soustřeďují zahraniční korporace. Výsledkem jsou však vysoké životní náklady a náklady na cestování. I přes vysoké náklady má ale Sydney své místo mezi našimi cestovními tipy, jelikož toto město rozhodně stojí za to navštívit.

Opera House v Sydney

Je to nejznámější operní dům na světě, ikona města a mimořádná atrakce. Opera v Sydney byla postavena ve stylu moderního expresionismu a během její výstavby byl mnohokrát překročen plánovaný rozpočet i doba dokončení. Tuto nádhernou stavbu stojí za to vidět nejen zvenčí, ale stojí za to ji navštívit i zevnitř. Toho lze dosáhnout návštěvou některého z mnoha koncertů nebo zakoupením prohlídky opery.

Harbour Bridge

Most, který se nachází v samém centru Sydney, je jedním ze symbolů Austrálie. Silvestrovský přenos z celého světa obvykle začíná právě ohňostrojem nad mostem Sydney Harbour Bridge.

Pro ty, kteří se chtějí po mostě projít, existují dvě možnosti: tradiční procházka nebo extrémnější forma prohlídky. Díky organizovaným prohlídkám se zde můžete projít po oblouku hlavního rozpětí!

Tower Eye

Jak se na turisticky oblíbené město sluší, Sydney se pyšní vlastní vyhlídkovou věží. Sydney Towar Eye je vysoká 309 metrů. Z vyhlídkového bodu si můžete vychutnat panoramatický výhled na město do všech směrů. Mimo jiné můžete vidět části přístavu, budovu Opery, Hyde Park a také letadla, která se nad městem blíží k přistání.

Pláž Bondi

Austrálie je země surfařů. Není možné spočítat všechny zdejší pláže s vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. V Sydney je nejznámější pláž Bondi. Je pokryta bílým pískem a uspořádána do tvaru půlměsíce. Nedaleko se nachází oblíbený bazén Icebergs, do kterého narážejí vlny oceánu. Vedle toho všeho – mladistvé bary, obchody s oblečením a surfařským vybavením a především pohodová, prázdninová atmosféra.

Královské botanické zahrady v Sydney

Velkolepá botanická zahrada se nachází ve vnitřním městě Sydney, hned vedle slavné Opery. Vyznačuje se fenomenální vegetací a krásným výhledem na pamětihodnosti města. Vstup do zahrady je zdarma, ale její provoz probíhá v určitých hodinách, které se v průběhu roku mění.

Darling Harbour

Slavný přístav v centru města má nejen půvabné jméno, ale je také ideálním místem pro trávení času. Obyvatelé i turisté si užívají četné kavárny a restaurace, které se nacházejí podél jeho promenády. Nejznámější dominantou oblasti je obrovské ruské kolo, z něhož je vidět panorama města. Návštěvu Darling Harbour lze snadno spojit s návštěvou nedalekých atrakcí: oceanária Sea Life a muzea voskových figurín Madame Tussauds.

Zdroje: NationalGeographic, Redakce, Australieinfo

Oblíbené