Spojte se s námi


Novinky

Tesla, BMW a další: Jaké jsou ty nejporuchovější elektromobily?

Publikováno

dne

Německé STK si jako již tradičně vzaly do parády některé značky (elektromobily), které měly opět projít testy technického rázu, aby se rovněž zjistilo, do jaké kategorie poruchovosti spadají.

Každý podzim pak data zveřejněná místnimi STK zveřejňují v tzv. TÜV Reportu. Tentokrát se pod ruku mechaniků dostaly čtyři vozy: Smart EQ ForTwo, BMW i3, Renault Zoe a Tesla Model S.

K mírnému překvapení všech dopadl nejlépe první jmenovaný vůz, u něhož evidujeme procentuální číslo poruchovosti ve výši 3,5 %.

Na druhé příčce poté skončilo BMW i3, které v základu pořídíte téměř za jeden milion korun. Technici na německé značce zkritizovali především světlomety a brzdy, které jsou podle reportu velmi citlivé poruchovost.

Nutno podotknout, za opravu majitel auta nezaplatí málo a pokud připočteme i časté servisní záležitosti, dostáváme se na 4,7% poruchovost.

I přesto je BWM i3 výrazně lepším vozem, než francouzský Renault Zoe. Kromě problémům se světly je Renault náchylný na časté potíže se zavěšením. Procentuální hodnota zde šplhá do výše 5,7 %.

Nejhorší výsledky z této čtveřice zaznamenali technici u Tesly. Ani tento vůz se nevyhnul kritiky světel, podle reportu však trpí potížemi s nápravami a praskajícími lichoběžníky. Společnost mimochodem pro letošní rok měla představit zcela nový model, její zástupci ale vzali tento krok zpět.

Vůz s 10,7procentní mírou poruchovosti pořídíte za vskutku vysokou cenu – 2,3 milionů korun. Za jeho nejvyšší verzi pak zaplatíte o 400 tisíc více. Pakliže tedy vezmeme v potaz potíže se spolehlivostí, není se co divit, že se Tesla stále potýká s výraznou kritikou.

Horších výsledků se „dočkaly“ vozy Dacia Logan a Dacia Duster, jenže právě tato rumunská auta pořídíte za výrazně nižší peníze.

Zdroje: Autoforum, BMW

Oblíbené