Spojte se s námi


Hudba

Taylor Swift ovládla rok 2023 také na platformě Spotify. V Česku kraloval Viktor Sheen

Rok 2023 jako rok Taylor Swift. Americká zpěvačka se stala naprostým fenoménem, kralovala hitparádám. Navíc byla nejposlouchanějším interpretem na platformě Spotify. Jako první žena. A co se nejvíce poslouchalo v České republice?

Publikováno

dne

Rok 2023 jako rok Taylor Swift. Americká zpěvačka se stala naprostým fenoménem, kralovala hitparádám. Navíc byla nejposlouchanějším interpretem na platformě Spotify. Jako první žena. A co se nejvíce poslouchalo v České republice?

Čím dál populárnější streamovací platforma Spotify i na konci roku 2023 zveřejnila žebříčky a statistiky s nejposlouchanějšími interprety. Nutno zmínit, že rok 2023 byl v několika ohledech doslova přelomový.

Spotify loni užívalo více než 574 milionů uživatelů, což už je vzorek, z něhož si lze udělat obrázek o ledasčem. Ostatně se jedná o platformu, která změnila svět hudby a hudební průmysl jako takový.

Tím nejzásadnějším faktem je, že žebříčkům poprvé kraluje žena. Pochopitelně se jedná o Taylor Swift, která se v roce 2023 stala naprostým fenoménem. Její skladby nasbíraly přes 26 miliard poslechů.

Poté, co v minulých dvou letech skončila na druhém místě, se jedná o skvělý milník. Vyměnila si tak pozice s králem posledních tří let, jímž byl Bad Bunny. Ten si nejlépe vedl v roce 2022, kdy jeho skladby nasbíraly tehdy rekordních 18.1 miliardy poslechů.

První pětici nejposlouchanějších interpretů doplňují The Weeknd, Drake a Peso Pluma.

Spotify zveřejnilo statistiky i pro Českou republiku

Populární streamovací platforma má díky svému fungování možnost skládat žebříčky nejen celosvětové, ale také pro jednotlivé státy. Proto je zajímavé vidět statistiky nejposlouchanějších interpretů v České republice.

Za zmínku stojí, že v první desítce nejposlouchanějších interpretů na našem území se nacházejí pouze dva zahraniční umělci, konkrétně Taylor Swift a The Weeknd (7. a 8. pozice).

Celkovému žebříčku kraluje Viktor Sheen. Následují jej Calin, Yzomandias, Nik Tendo, Kabát, Ektor. Na deváté a desáté pozici se nacházejí P T K a STEIN27.

Mezi nejposlouchanější alba se vešlo jediné zahraniční. Mercury – Acts 1 & 2 od Imagine Dragons. Jinak i zde kraloval Viktor Sheen, který má v top desítce hned pět alb, přičemž ROADTRIP, které dal dohromady s Calinem, najdeme na prvním místě.

Zdroj: Spotify, Refresher, EuroNews

Oblíbené