Spojte se s námi


Zajímavosti

Svědectví letecké havárie: Když ve vzduchu odpadly dveře, myslela jsem, že je konec. Naštěstí vše dobře dopadlo

Publikováno

dne

Osudový let 1282 společnosti Alaska Airways, který se konal 5. ledna 2024, se stal pro mnoho cestující synonymem hrůzy a traumatu. Ve výšce 16 000 stop se v trupu letadla Boeing 737-9 MAX objevila díra. Neuvěřitelný incident vyvolal paniku a přinesl děsivé chvíle nejen cestujícím na palubě, ale i celému světu prostřednictvím videa, které zveřejnila jedna z pasažérek s přezdívkou Courtney na sociální síti.

Naštěstí se při této neuvěřitelné události nikdo nezranil, především díky tomu, že nikdo neseděl vedle zmíněné díry, která se objevila v letadle. Courtney ve svém videu poděkovala štěstěně a uvedla, že při incidentu se opravdu bála o svůj život.

@imsocorny

Once you hate on my friend I’ll hate you forever🙂 #friendlove

♬ stream love and devotion – Liam Miller

Jak uvádí The Sun celé letadlo bylo otřeseno hlasitým nárazem přibližně deset minut po startu. Cestující mohli slyšet zvuk trhajícího se trupu a náhle vypadávajících dveří. Po tomto hlasitém zvuku následoval povyk, kdy se cestující rychle ženou pro kyslíkové masky. Courtney a ostatní pasažéři věděli, že je něco špatně, ale neznali přesnou příčinu.

Myslela na své nejbližší

Courtney, která seděla vpředu letadla, se cítila šťastná, že se děsivá scéna odehrála vzadu, tedy daleko do ní. V případě, že by seděla jinde, mohla být vystavena většímu nebezpečí a mohla být ta, kdo by byl vtažen ven dveřmi letadla. Avšak i přesto, že byla v přední části letadla, stále měla strach z toho, co se může stát. Myslela na své nejbližší a o tom, co by se stalo bylo, kdyby nepřežila.

Podle Courtney se letadlo rychle obrátilo zpět směrem k Portlandu, avšak žádný z pilotů ani členů posádky neinformoval cestující o tom, co se vlastně doopravdy děje. Tento fakt vyvolal ještě větší paniku a nejistotu.

Letadlo nakonec bezpečně přistálo v Portlandu. Posádka i pasažéři se ocitli v bezpečí. Při přistání se ozvala vlna potlesku, která vyjadřovala úlevu a radost. Zákaznické služby byly rychle na místě, aby poskytly pomoc a ošetření potřebným lidem.

Po incidentu se ukázalo, že letadlo má díru na trupu. Dveře se z nějakého důvodu otevřely během letu. Tento nebezpečný problém přiměl společnost Alaska Airlines k pozastavení provozu všech svých letounů Boeing 737 Max-9.

Každý okamžik je cenný

Courtney, která následující den po události odcestovala do Ontaria, se již pocitově vrátila k normálu. Popisuje, že už se necítí v šoku a incident bez problémů zpracovává hlavně sdílením svého zážitku s okolím. Je velmi vděčná a šťastná, že je v bezpečí se svou rodinou.

Tento příběh je dalším důkazem, jak je život křehký a že vše může v krátkém moment změnit. Courtney si uvědomila, že je třeba si vážit rodiny a blízkých a žít každý den naplno. Také to ukazuje, že i přes nebezpečí a hrůzu, která se může náhle objevit, je důležité zachovat klid a spoléhat se na profesionály, jako jsou piloti a posádka, kteří se snaží zařídit, aby všichni na palubě byli v bezpečí.

Tento neuvěřitelný příběh připomíná všem, že hranice mezi životem a smrtí jsou jemné a že každý okamžik je cenný.

Zdroj: The Sun, TikTok

Oblíbené