Spojte se s námi


Rady a tipy

Starejte se o svojí zahrádku s láskou i během podzimu. Na jaře se vám péče několikanásobně vrátí

Vaše okrasné květiny a keře si zaslouží péči, která jim pomůže překonat podzimní deště i první zimní mrazíky. Neusnete na vavřínech a dejte své zahradě přesně to, co potřebuje.

Publikováno

dne

Vaše okrasné květiny a keře si zaslouží péči, která jim pomůže překonat podzimní deště i první zimní mrazíky. Neusněte na vavřínech a dejte své zahradě přesně to, co potřebuje.

Hlavní zahrádkářská sezóna pomalu končí, ale to rozhodně neznamená, že vaše zahrada už žádnou péči nepotřebuje. Naopak je třeba udělat mnoho věcí pro to, aby vaše rostliny přežili chladnější počasí a vytrvalé deště ve zdraví a v dobré kondici. Důkladnou péči vám zahrada na jaře vrátí v kvetoucí nádheře a později také ve sladkých a zdravých plodech.

V péči o podzimní zahradu začněte nejdřív s vaším trávníkem. Na podzim by měl mít trochu vyšší sestřih, než obvykle. Důležité je také ochránit trávník postřikem před zimními plísněmi a přes síto ho prohodit kompostem. Listí, které na něj spadnou pravidelně shrabujete a zabraňte tak ukládaní škodlivých látek v půdě a vzniku plísní.

Po sklizni zeleniny je namístě všechny záhony důkladně zrýt, a popřípadě přihnojit čerstvým hnojem. Ovšem pozor na hnojení mrkvového záhonu, na který rozhodně nepatří čerstvá kravský hnůj. Pracděpodobně by se objevila pochmurnatka mrkvová a mrkev by v příštím roce uhnila. Vyrobte si pomocí hnoje kvalitní půdu na příští rok a uvidíte, že úroda bude špičková.

Pokud vám to čas dovolí, je dobré zahradu na zimu dokonale odplevelit. Ušetříte si tak práci v příštím roce, kdy už bude potřeba záhony je drobně poupravit. Možná vás překvapí, že i v podzimním období je potřeba zahradu stále hojně zalévat. Připravujete ji tak na zimní období, kdy zelené části rostlin stále odpařují vodu, ale kořeny ji již díky zmrzlé zemi nemohou přijímat.

Podzim je také čas pro sazení nových ovocných stromků. Pečlivě proto zvažte výběr druhů jednotlivých stromů, které byste si chtěli na své zahradě vysadit. Při výběru věnujte pozornost jejich potřebám pro správným vývoj a také jejich stavu při nákupu. Nové rostliny by rozhodně neměli mít suché kořeny, nebo poraněný kmen.

Na podzim sázejte také cibuloviny a důkladný sestřih dopřejte i okrasným růžím. Správný pozimní sestřih jim pomůže v přezimování a příští rok se budete moci těšit opět ze záplavy barevných květů.

Nezapomeňte rostliny, které nesnášejí mráz přenést do zimního úkrytu. Na takové rostliny také šetřete zálivkou, jinak riskujte uhnití kořenů a také vznik houbových chorob. Po přenesení rostlin je vždy hluboko seřízněte a dopřejte jim tak vegetační klid.

Nemocné a suché stromy pak vykopejte i s kořeny a dál je netrapte. Svoji úlohu na vaší zahradě již určitě splnili. V tuto chvíli máte zahradu připravenou na podzimní období, ovšem stále jsou ještě před vámi zimní mrazíky, před kterými musíte rostliny také s láskou a pečlivostí ochránit.

Zdroj: www.idnes.cz

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rady a tipy

Proč podnikat a nebýt na HPP? Existuje několik dobrých důvodů, zaměstnání však nabízí větší stabilitu

Mnoho lidí sní o finanční nezávislosti, tvůrčí svobodě a možnosti ovlivňovat svůj vlastní pracovní osud. Jednou z cest je podnikatelská činnost, ať už se jedná založení vlastní společnosti nebo podnikat jako OSVČ.

Publikováno

dne

Mnoho lidí sní o finanční nezávislosti, tvůrčí svobodě a možnosti ovlivňovat svůj vlastní pracovní osud. Jednou z cest je podnikatelská činnost, ať už se jedná založení vlastní společnosti nebo podnikat jako OSVČ.

Podnikání představuje odvážný krok mnoha lidí směrem k vlastní nezávislosti a úspěchu. Zatímco práce zaměstnance poskytuje stabilitu a stálý příjem, podnikání nabízí jedinečné výhody, které mohou být nesmírně prospěšné.

V tomto článku se budeme zabývat některými klíčovými výhodami podnikatelské činnosti a naopak jaké nevýhody může nabízet klasické zaměstnání.

Flexibilita, jste pány vlastního času

Podnikání nabízí značnou flexibilitu. Jste to totiž vy, kdo si určuje, jak dlouho budete věnovat práci a nejste vázáni danými normami v zákoně. Nikdo vám neurčuje směny, tudíž můžete lépe vyvážit pracovní a soukromý život. To může vést ke zlepšení celkové životní rovnováhy.

To také znamená, že pokud zrovna máte nějaké rodinné starosti, můžete si práci přeložit na jinou hodinu, potažmo jiný den a věnovat se právě svým nejbližším.

Pakliže ale máte více času, můžete naopak do svého podnikání, ať už je jakékoliv, věnovat i 300 hodin měsíčně.

Neomezený potenciál příjmů

Jedním z nejatraktivnějších aspektů podnikání je neomezený potenciál příjmů. Namísto pevně stanovené mzdy můžete jako podnikatel ovlivnit své příjmy podle vlastních úspěchů a úsilí. Úspěšné podnikání může vést k významnému finančnímu růstu a prosperitě.

Možnost realizovat vlastní vizi

Podnikání poskytuje platformu k uskutečnění vašich nápadů a vizí. Můžete vytvářet a rozvíjet vlastní produkty nebo služby, které jsou v souladu s vašimi vášněmi a zájmy.

To zkrátka a dobře v drtivé většině případů klasické zaměstnání pochopitelně nenabízí. Tato kreativní svoboda a možnost realizovat své cíle je pro lidi, kteří se ženou za úspěchem nesmírně motivující a naplňující.

Rozvoj osobních dovedností

Podnikání vám umožňuje rozvíjet širokou škálu dovedností, které jsou klíčové pro úspěch nejen v podnikatelském prostředí.

Patří sem komunikace, řízení času, marketing, finanční plánování a mnoho dalších. Tento proces neustálého učení a zlepšování vašich schopností může mít dlouhodobý pozitivní vliv na vaši kariéru a právě osobní rozvoj.

Možnost vytvořit vlastní stopu ve světě

Podnikání vám dává příležitost ovlivnit svět kolem sebe. Můžete vytvářet pracovní místa pro ostatní, podporovat komunitu lidí a přispívat k inovacím ve vašem odvětví. Vytvářením hodnot pro své zákazníky můžete zanechat trvalý pozitivní dopad.

Závěrem lze říci, že podnikání přináší mnoho výhod a možností, které nemusí být dostupné ve tradičním zaměstnání na plný úvazek. Je však také důležité si uvědomit, že podnikání přináší i určitá rizika a vyžaduje tvrdou práci, odhodlání a vytrvalost.

Pokud však máte vášeň a touhu po svobodě a samostatnosti, může podnikání být pro vás skvělou cestou k dosažení vašich cílů a snů.

Zdroje: Forbes, LinkedIn, Indeed

Pokračovat ve čtení

Cestování

Nepromeškejte Travel Tuesday a vyrazte na dovolenou snů!

Slyšeli jste již někdy o Travel Tuesday? Letos připadá na 28. listopadu a pokud plánujete podniknout nějaké dobrodružství a vyrazit za hranice, podívejte se na nabídky aerolinek a hotelů právě tento den.

Publikováno

dne

Slyšeli jste již někdy o Travel Tuesday? Letos připadá na 28. listopadu a pokud plánujete podniknout nějaké dobrodružství a vyrazit za hranice, podívejte se na nabídky aerolinek a hotelů právě v tento den.

Black Friday

Fenoménem, který se již dostal také do České republiky, je Black Friday. Ten připadá na pátek po americkém svátku Dne Díkůvzdání. Řada obchodních řetězců ho začala využívat jako skvělý způsob, jak do svých obchodů nalákat zákazníky.

Před tím, než se naplno vrhnete do nakupování, si ale ověřte, zda jsou ceny skutečně tak výhodné. Někdy mohou být totiž vypočítány z výrazně vyšších cen. Přeci jen sleva 80 % zní mnohem lákavěji než 30 %.

Cyber Monday

Nákupní horečka ale zdaleka nekončí pátkem, nýbrž trvá celý víkend a také následující dva dny po neděli. Černý pátek znamená ohromné slevy v kamenných obchodech, zatímco úkolem Cyber Monday je zvýšit prodeje přes internet.

Termín Cyber Monday vznikl díky Ellenu Davisovi a Scottu Silvermanovi a jeho použití se od roku 2005 vžilo a nyní se jedná o zcela běžně používaný a rozšířený termín.

Travel Tuesday

Aby nepřišli zkrátka ani milovníci cestování, bylo trio doplněno o Travel Tuesday, neboli Cestovní úterý. Někdy též Travel Deal Tuesday. V tento den nabízejí aerolinky slevy na letenky, ceny hotelů se snižují o několik desítek procent a výhodné nabídky lákají cestovatele k tomu, aby si naplánovali svou další dovolenou.

Pokud si tedy chcete zpříjemnit poslední měsíc tohoto roku, případně si již naplánovat dovolenou na příští rok, podívejte se v úterý po letenkách. Když budete mít štěstí, narazíte na výhodné ceny letenek do vaší vysněné destinace.

Nezapomínejte ale na to, že platí pravidlo: Čím flexibilnější jste, tím výhodněji můžete kombinovat akce na letenky a hotely.

Než podlehnete nákupní horečce, ujistěte se o tom, že daná koupě je skutečně výhodná a nejedná se pouze o vydařený marketingový tah. Ne všechny nabídky, na které během Black Friday, Cyber Monday a Travel Deal Tuesday narazíte, jsou totiž zlevněné.

Zdroje: Wikipedia, USA Today

Pokračovat ve čtení

Rady a tipy

Jak si vést na pracovním pohovoru? Těchto 5 zásad vám může výrazně pomoci k získání vytoužené pracovní příležitosti

Pracovní pohovor je klíčovým momentem při hledání nové pracovní příležitosti. Je to šance nejen prezentovat své dovednosti a zkušenosti, ale také ukázat svou osobnost a to, že se na danou pozici hodíte. Víte, jak ze strany uchazeče o zaměstnání při pohovoru postupovat?

Publikováno

dne

Pracovní pohovor je klíčovým momentem při hledání nové pracovní příležitosti. Je to šance nejen prezentovat své dovednosti a zkušenosti, ale také ukázat svou osobnost a to, že se na danou pozici hodíte. Víte, jak ze strany uchazeče o zaměstnání při pohovoru postupovat?

Důkladně se připravte

Před pohovorem si pečlivě nastudujte informace o společnosti a pozici, na kterou se ucházíte. Znát historii, hodnoty, aktuální projekty a cíle společnosti vám pomůže lépe porozumět jejich potřebám a lépe se připravit na otázky.

Kromě toho ale také prokážete, že o takovou společnost skutečně máte zájem. Paradoxem je, že i v dnešní době toto mnoho lidí nedodržuje. Ve výběrovém řízení to tak pro vás může být i nemalou výhodou.

Zdůrazněte své dovednosti a zkušenosti

Během pohovoru se zaměřte na relevantní dovednosti a zkušenosti, které jsou klíčové pro danou pozici. Představte své dosavadní úspěchy a praktické příklady, které ilustrují vaše schopnosti.

Na druhou stranu ale zase nepřehánějte. Zkušení manažeři to z vašeho projevu stejně poznají. A není nic horšího, než když vedoucí pohovoru zjistí, že byla vlastně půlka rozhovoru vylhaná.

Buďte autentičtí, berte pohovor jako konverzaci

Být autentický je klíčové pro vytvoření dobrého dojmu. Zbavte se nervozity tím, že se soustředíte na to být sám sebou. Pohovor je příležitost ukázat vaši osobnost a jak zapadáte do firemní kultury.

I když je pohovor formální událost, snažte se z něj udělat příjemnou a interaktivní konverzaci. Komunikujte jasně a poslouchejte pozorně. Aktivní naslouchání a schopnost odpovědět na relevantní otázky jsou klíčové dovednosti.

Položte relevantní otázky sobě i druhé straně

Nezapomeňte, že pohovor je rovněž příležitostí získat informace potřebné pro vás. Zeptejte se na detaily o pracovním prostředí, týmové dynamice a očekáváních ohledně vaší role ve firmě. Pokud se ucházíte například o pozici obchodníka, je důležitých hned několik otázek, byť mnoho z nich zkrátka platí obecně.

A to jak probíhá induction program, neboli zaučování, co vše se budete muset naučit a jaká daná oblast obnáší specifika nebo kolik bylo prodaných produktů v regionu, který budete mít na starost.

Ukončete pohovor s díkem

V závěru pohovoru poděkujte za čas, který si na vás vyhradili. Vyhledejte možnost vyjádřit svůj zájem o pracovní příležitost a potvrďte svou ochotu poskytnout další informace, pokud je to potřeba.

Pracovní pohovor je procesem, kde je důležité vzájemné pochopení a potenciálně nastavit podmínky výhodné pro obě strany. Pokud tyto zásady budete dodržovat, může vám to pomoci absolvovat úspěšný pohovor a nakonec i získat požadovanou pracovní příležitost.

Zdroje: Indeed, LinkedIn, Forbes

Pokračovat ve čtení

Oblíbené