Spojte se s námi


Reality show

StarDance 2024 | Vše o této oblíbené taneční soutěži

Taneční show StarDance si v České republice našla obrovský počet fanoušků, přičemž každý taneční večer sleduje okolo milionu televizních diváků. Není proto divu, že se Česká televize rozhodla tento úspěšný formát zachovat a vysílat jej i v tomto roce. StarDance 2024 slibuje velice atraktivní podívanou. Na co se diváci mohou těšit?

Publikováno

dne

Taneční show StarDance si v České republice našla obrovský počet fanoušků, přičemž každý taneční večer sleduje okolo milionu televizních diváků. Není proto divu, že se Česká televize rozhodla tento úspěšný formát zachovat a vysílat jej i v tomto roce. StarDance 2024 slibuje velice atraktivní podívanou. Na co se diváci mohou těšit?

Taneční soutěž StarDance aneb Když hvězdy tančí úspěšně funguje již několikátým rokem a prakticky od začátku měla velice vysokou sledovanost. V roce 2024 nás čeká již třináctá řada této show a očekávání jsou obrovská.

Kdy a kde sledovat StarDance 2024?

StarDance je již stálicí na televizních obrazovkách České televize. Je tak jasné, že tuto soutěž budeme na veřejnoprávní televizi vídat i letos. Sama ČT navíc uvedla, že od britské BBC má zakoupena licenční práva až do roku 2025, tudíž je pravděpodobné konání řady i v příštím roce.

„Je to nejúspěšnější projekt celého televizního trhu a je to součást špičkové veřejné služby,“ vyjádřil se k projektu StarDance programový ředitel České televize Milan Fridrich.

Dle očekávání by měla aktuální řada StarDance 2024 začít zhruba od října tohoto roku. Přesný program ještě televize neoznámila.

StarDance 2024: Soutěžní páry

Vzhledem k tomu, že do vysílání aktuální řady StarDance zbývá ještě mnoho měsíců, Česká televize prozatím neoznámila všechny soutěžící. Jakmile tomu tak bude, článek o soutěžní páry ihned doplníme.

Moderátoři StarDance

Když se řekne StarDance, mnohým se jistě vybaví moderátorská dvojice ve složení Marek Eben a Tereza Kostková. Tito k soutěži neodmyslitelně patří a je více než pravděpodobné, že budou společně moderovat i třináctou řadu. Divácky jsou oba značně oblíbení, spokojené je s nimi i vedení soutěže. Dle všeho tak bude záležet pouze na Marku Ebenovi s Terezou Kostkovou, zda se stanou součástí další řady této taneční show. Nic by tomu však bránit nemělo.

Porotci StarDance

Tvůrci pořadu zatím neoznámili ani obsazení poroty. Doposud se stále uvažuje, zda bude mít soutěž tři nebo čtyři porotce. Pravděpodobnější je však varianta se třemi porotci, jelikož měla úspěch minulý rok, navíc se tento počet převážně uplatňuje i v zahraničí. Jakmile bude složení poroty oznámeno, tento článek o jména porotců aktualizujeme.

Vítězové předchozí řady

V roce 2023 ovládl celou soutěž taneční pár Darija Pavlovičová a Dominik Vodička. Ten ve finále porazil sportovní páry ve složení Eva Adamczyková s Jakubem Mazůchem a Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. Předchozí řada přitom trhala rekordy ve sledovanosti. Finálový večer sledovalo na milion a tři čtvrtě televizních diváků starších patnácti let.

StarDance 2024: Zajímavosti

Taneční show StarDance lidé po světě znají spíše jako show s názvem Dancing with the stars. Tu vysílá jednašedesát zemí, přičemž jednou z těchto zemí je i Česká republika.

Poprvé se v Česku StarDance vysílalo v roce 2006. Historicky první řadu ovládl Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. Od té doby se pak StarDance vysílá každoročně, s výjimkou šesti ročních přestávek.

Oblíbené