Spojte se s námi


Filmy a seriály

Simpsonovi v seriálu ukázali produkt Apple Vision Pro celých osm let před jeho uvedením na trh

Simpsonovi předpověděli Apple Vision Pro, brýle pro virtuální a rozšířenou realitu. Jak je to možné? A co dalšího nám seriál napověděl o budoucnosti?

Publikováno

dne

Simpsonovi předpověděli Apple Vision Pro, brýle pro virtuální a rozšířenou realitu. Jak je to možné? A co dalšího nám seriál napověděl o budoucnosti?

Simpsonovi jsou známí tím, občas dokáží předpovědět budoucnost. Už několikrát se stalo, že se v jejich seriálu objevily scény, které se později staly skutečností. Například prezidentství Donalda Trumpa, potopení ponorky u Titaniku nebo celosvětová pandemie z Číny.

Nyní se zdá, že Simpsonovi měli pravdu i o novém produktu od Applu. Řeč je o brýlích pro virtuální a rozšířenou realitu nazvaných Apple Vision Pro.

Apple Vision Pro jsou brýle, které umožňují uživatelům zobrazovat digitální obsah v reálném prostředí. Brýle mají zabudované kamery, senzory, reproduktory a mikrofony, které umožňují interakci s virtuálními objekty pomocí hlasu a gest.

Brýle také podporují funkce jako FaceTime, Siri, Apple Pay, Apple Music a další. Brýle byly uvedeny na trh v lednu 2024 a staly se okamžitě hitem mezi fanoušky Applu i technologickými nadšenci.

Simpsonovi však ukázali brýle podobné Apple Vision Pro už v roce 2016, v dílu s názvem Virtuální rodina. V tomto dílu se odehrává příběh v budoucnosti, kdy Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie používají brýle pro virtuální realitu, které jim umožňují žít v alternativních světech.

Brýle vypadají velmi podobně jako Apple Vision Pro, mají stejný tvar, barvu a logo Applu na stranách. Brýle také fungují podobně, umožňují uživatelům zobrazovat různé aplikace a obsah v reálném prostředí.

Není to poprvé, co Simpsonovi předpověděli něco souvisejícího s Applu. V roce 1995, v dílu s názvem Lisa na počítači, se objevil počítač, který vypadá jako iMac G3, který byl uveden až v roce 1998.

Jak je možné, že Simpsonovi dokážou tak přesně předpovídat budoucnost? Někteří lidé tvrdí, že je to jen náhoda nebo že tvůrci seriálu mají dobrý smysl pro humor a satiru. Ať už je pravda jakákoliv, jedno je jisté: Simpsonovi jsou opravdu vizionářský seriál, který nás baví i překvapuje už více než tři desetiletí. 

Zdroje: pctuning.cz, letemsvetemapplem.eu, Redakce

Oblíbené