Spojte se s námi


Různé

Krimi případy ze světa: Sexuálně zneužíval nevlastní dceru. Místo aby její matka zasáhla, přidala se

Publikováno

dne

Případ matky, která dovolila, aby byla její vlastní dcera pravidelně sexuálně zneužívána, otřásl veřejností. Žena z Austrálie věděla, že partner jejímu dítěti ubližuje a týrá ho, ale nijak nezasáhla, k celému incidentu se dokonce ještě přidala.

Brutální jednání bylo odhaleno, když matka požádala lékaře o předepsání antikoncepce pro svou dospívající dceru, která prý začala být “sexuálně aktivní“.

Matka byla dle Daily Star odsouzena na 10 let a tři měsíce vězení. Na schůzce s psychologem trvala na svém, tedy že nic špatného neudělala. Její partner, otčím dítěte, byl odsouzen na 12 let a sedm měsíců.

Pár byl již prý dříve shledán vinným z udržování nezákonného sexuálního styku s dítětem. V tomto případě se ale jednalo o vlastní dceru odsouzené, které bylo v době zneužívání 11 až 16 let.

Manželé, kteří byli oba odsouzeni u okresního soudu v Adelaide, nemohou být z právních důvodů jmenováni.

Matka hrubě porušila důvěru své dcery

Soudkyně Emily Telfer ostře kritizovala matku za její jednání, označila ho za „hrubé porušení důvěry“ mezi matkou a dcerou. Matka nejprve dovolila, aby její partner zneužíval její dceru, a následně se i sama zapojila do sexuálního kontaktu s tímto mužem a dívkou.

Matka ležela vedle dívky, která si hrála na telefonu nebo se dívala na televizi, zatímco ji nevlastní otec zneužíval, řekl soud.

Dcera ve svém svědectví u soudu popisovala silné trápení a bezmoc, kterou cítila během dlouhých let. I když si přála, aby vše skončilo, cítila se beznadějně a nechápala, proč matka není ochranitelská a nezastaví tato hrůzná jednání. Co provedla, že ji její vlastní matka neustále zrazuje.

„Chovejte se ke mně jako k dceři, ne jako k hov**!“

„Chtěla jsem, aby se ke mně chovali jako k dceři. Pamatuji si, jak jsem zírala z okna a po tvářích se mi koulely slzy. Jen jsem chtěla, aby to skončilo a bylo to hotové. Ale nemělo cenu s tím bojovat, protože by pak zase se mnou zacházeli jako s hov***,“ vypověděla u soudu dcera.

Soudkyně dceři řekla, že obdivuje její sílu a odhodlání překonat tento hrůzný zážitek. Řekla, že je těžké si představit hrubší narušení vazby mezi matkou a dcerou a chválila ji za to, že se z ní i přesto stává silná mladá žena.

Tento případ ukazuje důležitost včasného rozpoznání sexuálního zneužívání a také potřebu ochrany a důvěry mezi rodiči a jejich vlastními dětmi. Je potřeba, aby každý z nás byl pozorný vůči neobvyklým situacím a jednal, pokud má podezření na nějaký druh zneužívání. Děti si zaslouží ochranu a podporu svých rodičů, nikoli zneužívání nebo týrání.

Zdroj: Daily Star, Daily Mail

Oblíbené