Spojte se s námi


Novinky

Rusové, bojte se. Na Ukrajinu zamířil jeden z nejnebezpečnějších odstřelovačů

Publikováno

dne

Rusko při invazi na Ukrajinu musí zkousnout velké ztráty. Rozhodně větší, než očekávalo. Ukrajina navíc nyní hlásí posilu v podobě jednoho z nejnebezpečnějších odstřelovačů na světě.

Rusové zahájili invazi na Ukrajinu 24. února, zatím se však potýkají s výraznými ztrátami. Podle informací ukrajinských médií padlo přes 10 tisíc ruských vojáků. Kromě toho Ukrajinci zničili okupantům mnoho tanků a dalšího vybavení.

Na Ukrajinu se vrátilo několik tisíc mužů, kteří chtějí bránit svoji zemi. K nim se navíc přidávají dobrovolníci z jiných států, a to nejen evropských. Proti Rusku přišel válčit také jeden z nejnebezpečnějších odstřelovačů na světě, konkrétně Kanaďan, který se identifikuje jako Wali.

„Chci jim pomoci. Je to prosté. Musím jim pomoct, protože jsou tu lidé, kteří jsou pod bombovými útoky jen kvůli tomu, že chtějí být Evropany a ne Rusy,“ cituje Waliho server Fox News.

Wali je bývalým odstřelovačem královského kanadského 22. pluku, který válčil v Afghánistánu. podle britského plátku Mirror dokáže trefit nepřítele na vzdálenost větší než 2 míle. Na Ukrajinu dorazil 1. března spolu s dalšími třemi bývalými kanadskými vojáky.

Kanaďané reagovali na výzvu ukrajinského prezidenta Volodymira Zelenského, který žádal cizince, aby přišli bránit Ukrajinu. Nejsou však sami. Podle ukrajinského ministra zahraničí Dmytra Kuleby přicestovalo bojovat přes 20 tisíc lidí z desítek různých států.

Wali prohlásil, že jej spolu s kolegy Ukrajinci vřele vítali a zdravili je objetím. Wali má 40 let, nyní se živí jako počítačový programátor a má rodinu. Mrzí jej, že kvůli válce zmeškal první narozeniny svého syna.

Podle OSN uteklo z Ukrajiny přes 2 miliony Ukrajinců. Od začátku invaze mělo být zabito téměř 500 civilistů. Jedná se však o potvrzené oběti. Odhaduje se, že čísla jsou vyšší.

Zdroj: Fox News, Independent

Oblíbené