Spojte se s námi


Novinky

Rusko zapříčinilo na Ukrajině smrt více než 150 dětí

Publikováno

dne

Ruská invaze na Ukrajinu si již vyžádala mnoho životů, bohužel i nevinných. Ukrajinská generální prokuratura v pátek uvedla, že o život přišlo více než 150 dětí. Poškozeno bylo přes 800 škol a vzdělávacích zařízení.

Již déle než měsíc probíhá na Ukrajině ruská invaze. Mírové rozhovory prozatím nedošly k žádné domluvě, která by vojenský konflikt ukončila. O život kvůli válce přicházejí nejen vojáci, ale také nevinní lidé.

Ukrajinská generální prokuratura ve svém prohlášení v pátek uvedla, že o život již přišlo minimálně 153 dětí, dalších 245 jich mělo být zraněno. Čísla však nemusí být přesná, kvůli pokračujícím bojům totiž nelze přesné počty ověřit.

Počítá se s tím, že počet zabitých a zraněných dětí bude ještě vyšší. Zejména v případě obléhaného Mariupolu, kde je ověřování značně zkomplikováno. Další velké boje probíhají v Kyjevské, Černihivské a Luhanské oblasti.

Mimo to Rusové svým ostřelováním a bombardováním ukrajinských měst poškodili 859 škol a vzdělávacích zařízení. Hned 83 z těchto objektů bylo zničeno úplně. Ukrajina tak netrpí pouze ztrátami na životech.

Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva (OHCHR) pro změnu ve čtvrtek oznámil, že během 37 dní trvající ukrajinské invazi zemřelo nejméně 1232 civilistů, mezi nimiž je započítáno i 112 dětí. Zranění mělo utrpět 1935 civilistů.

Největší počet obětí má mít na svědomí použití výbušných zbraní s širokou dopadovou plochou, dělostřelecké a raketové ostřelování nebo letecké údery.

Zdroj: Ukrinform, Ukrajinská generální prokuratura

Oblíbené