Spojte se s námi


Novinky

Rusko je ochotno jednat o příměří

Během čtvrtečního jednání s Ukrajinou má ruská strana v plánu jednat také o příměří. Důležité jednání má proběhnout v Bělorusku.

Publikováno

dne

Během čtvrtečního jednání s Ukrajinou má ruská strana v plánu jednat také o příměří. Důležité jednání má proběhnout v Bělorusku.

Zdá se, že Rusko v posledních hodinách obrátilo. Dle Novinek má ruská strana v plánu jednat s Ukrajinou o příměří.

„Rusko představilo několik návrhů vztahujících se k okamžitému příměří,” uvedl podle ruských médií ruský vyjednavač Vladimir Medinskij. Za posledních několik hodin tak Rusko svůj postoj obrátilo.

Jednání má probíhat v Bělorusku poblíž hranic s Polskem. Na místě jednání se měly dle posledních informací nakonec dohodnou obě strany.

I přesto si však Rusko stojí za tím, že konflikt na Ukrajině nezavinilo. „Nevylučuji, že někdo chtěl, aby Rusko zabředlo do Západem uměle vytvořeného konfliktu na Ukrajině,“ prohlásil Lavrov s tím, že za válku na Ukrajině může západ.

Není zatím jasné, jaké požadavky si bude Rusko při jednání klást. Očekává se, že kapitulaci Ukrajiny požadovat nebude, nýbrž zajistit zákonná práva všem národům této země.

Válka na Ukrajině započala ruskou invazí. Rusové si však stále stojí za tím, že chtěli dosáhnout demilitarizace země a že tato akce byla kompletně vyprovokována západem.

Zdroje: Novinky, Reuters, TASS

Oblíbené