Spojte se s námi


Filmy a seriály

Režisér Cameron vyvrátil spekulace o devítihodinovém maratonu Avatar 3. V novém filmu se dočkáme dalšího kmene na Pandoře

Avatar 3 má vyjít v prosinci příštího roku a na veřejnost unikly zvěsti o tom, na základě kterých režisér James Cameron chystal celkem devítihodinový sestřih určený pro platformu Disney Plus. Jak ale nyní informoval v rozhovoru Temple of Geek, nic takového se konat nebude.

Publikováno

dne

Avatar 3 má vyjít v prosinci příštího roku a na veřejnost unikly zvěsti o tom, na základě kterých režisér James Cameron chystal celkem devítihodinový sestřih určený pro platformu Disney Plus. Jak ale nyní informoval v rozhovoru Temple of Geek, nic takového se konat nebude.

Režisér filmu Avatar 3 James Cameron v jednom z nedávných rozhovorů pro Temple of Geek vyvrátil množící se spekulace o chystaném devítihodinovém sestřihu.

Třetí pokračování jedné z nejvýdělečnějších filmových značek bude mít svou premiéru v prosinci příštího roku. Internetem však kolovaly spekulace o tom, že po kratší verzi, která bude v kinech, měla vzniknout devítihodinová verze pro platformu Disney Plus.

Tyto spekulace začaly prosakovat už po vydání snímku Avatar: The Way of Water. Nebylo však jasné, zda ona devítihodinová verze vyjde na Disney Plus najednou nebo po částech. Jak ale Cameron uvádí, nic takového neexistuje.

„Žádný devítihodinový hrubý sestřih Avatara 3 neexistuje. Kdybych měl někdy vytvořit devítihodinovou hrubou verzi, tak bych si rovnou strčil hlaveň brokovnice do pusy.

Ne, řekl jsem, že mám devět hodin materiálu a myslel jsem pro trojku, čtyřku a pětku – to vychází zhruba tři hodiny na film. Nějak se z toho stalo devítihodinové monstrum. Dovedete si to představit? On by mě zastřelil,“ řekl Cameron v rozhovoru pro Temple of Geek, načež ukázal na producenta Jona Landaua.

Avatar 3 naposledy na Pandoře

Ačkoliv Cameron vyvrátil spekulace o obrovské devítihodinové verzi, slíbil, že v samotném filmu Avatar 3 budou opravdu velké věci. V rámci třetího pokračování se můžeme těšit na několik nových prvků.

Jak už Cameron dříve prozradil, po vodním světě je na řadě oheň. Dočkáme se totiž nového kmenu domorodých obyvatel Pandory a jestli vám dosud přišlo v tomto světě vše pozitivní, pohádkové a fantastické, trojka bude opačná.

Poté, co první i druhý díl budily téměř až nenávist k lidem, se dočkáme negativních pohledů i na Na’vi, tedy obyvatele Pandory. Ti noví, jak už jsme zmínili, vládnou ohněm.

Avatar 3 má být navíc posledním filmem, jehož děj se bude odehrávat na Pandoře. Další dvě pokračování se budou odehrávat na Zemi.

Cameron také připustil, že už má nápady i pro Avatar 6 a 7. U fascinující modré ságy plánuje zůstat do pátého dílu, který do kin vstoupí v roce 2031. Tou dobou oslaví známý režisér své 77. narozeniny.

Zdroj: Temple of Geek, IMDb, CBR

Oblíbené